W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Program wspierania laureatów i finalistów zawodów stopnia centralnego olimpiad oraz turniejów, studiujących na terenie miasta Lublin

Program wspierania laureatów i finalistów zawodów stopnia centralnego olimpiad oraz turniejów, studiujących na terenie miasta Lublin
23.06.202208:28

Pan Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, w obecności przedstawicieli władz uczelni wyższych oraz władz samorządowych Miasta Lublin uroczyście uhonorował w dniu 21 czerwca br. tegorocznych stypendystów Programu wspierania laureatów i finalistów zawodów stopnia centralnego olimpiad oraz turniejów, studiujących na terenie miasta Lublin.

Stypendium naukowe na rok akademicki 2021/2022 zostało przyznane 32 studentom będącym laureatami i finalistami olimpiad oraz turniejów, którzy zdecydowali się na studiowanie na lubelskich uczelniach wyższych.

Zasady przyznawania stypendiów zostały określone uchwałą nr 1194/XLV/2014 Rady Miasta Lublin z dnia 16 października 2014 r. w sprawie Programu wspierania laureatów i finalistów zawodów stopnia centralnego olimpiad oraz turniejów, studiujących na terenie miasta Lublin (Dz. Urz. Woj. Lub. z 2014 r., poz. 3889).

Program ma na celu zachęcenie zdolnych absolwentów szkół ponadpodstawowych, którzy uzyskali tytuł laureata lub finalisty zawodów stopnia centralnego olimpiady albo turnieju do kontynuowania nauki na lubelskich uczelniach wyższych oraz przeciwdziałanie odpływowi z terenu Miasta Lublin, zdolnych młodych absolwentów, jak również wzmocnienie intelektualnej elity studenckiej Lublina.

Łączna kwota przyznanego stypendium w ramach Programu wspierania laureatów i finalistów zawodów stopnia centralnego olimpiad oraz turniejów, studiujących na terenie miasta Lublin na rok akademicki 2021/2022 wynosi 6 615 zł.

Przedmiotowy Program wdrażany jest przez Miasto Lublin od roku akademickiego 2015/2016 i w ramach jego realizacji dotychczas ogółem przyznano 196 stypendiów naukowych.

Projekt Edu Lublin

baner konkursu plastycznego