W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Program „Za życiem”
10.05.202208:40

Program „Za życiem” jest zadaniem z zakresu administracji rządowej, realizowanym na podstawie porozumienia nr MEiN/2022/DWEW/927, zawartego w dniu 21 kwietnia 2022 r. pomiędzy Ministrem Edukacji i Nauki a Miastem Lublin. Program realizowany będzie w latach 2022-2026. Celem głównym Programu „Za życiem” jest udzielanie kompleksowego wsparcia rodzinom, pozwalającego na pełną i realną integrację środowisk osób niepełnosprawnych z jednoczesnym udzielaniem wsparcia w obszarach: psychologicznym, społecznym funkcjonalnym i ekonomicznym w zakresie:

  • zapewnienia przez szkołę lub placówkę możliwości kontynuowania nauki przez uczennicę w ciąży – zadanie 1.5. Programu „Pomoc uczennicom w ciąży”. Placówką realizującą jest Bursa Szkolna nr 3 w Lublinie, ul. Weteranów 3;
  • zapewnienia realizacji zadania wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego na obszarze powiatu – zadanie 2.4. Programu „wieloaspektowa i kompleksowa pomoc niepełnosprawnemu dziecku w okresie od 0. roku życia do rozpoczęcia nauki w szkole oraz jego rodzinie”. Placówką realizującą zadanie jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie, ul. Hirszfelda 6.

Wartość projektu wynosi  6 931 980,00 zł i w całości finansowany jest z budżetu państwa. Niniejsze zadanie będzie realizowane przez Miasto Lublin w latach 2022-2026.

 

Projekt Edu Lublin

baner