W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Programu Powszechnej Nauki Pływania „Lubelskie Pływające Przedszkolaki”

Programu Powszechnej Nauki Pływania „Lubelskie Pływające Przedszkolaki”
05.12.202208:35

1 grudnia 2022 roku z udziałem władz samorządowych Miasta Lublin oraz przedstawiciela Polskiego Związku Pływackiego zainaugurowano kolejną edycję Programu Powszechnej Nauki Pływania „Lubelskie Pływające Przedszkolaki”.

Program Powszechnej Nauki Pływania „Lubelskie Pływające Przedszkolaki” realizowany jest przez Miasto Lublin od roku szkolnego 2012/2013. W ramach programu uczęszczające do lubelskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dzieci 6-letnie, zamieszkałe na terenie Lublina, pochodzące w szczególności z rodzin, które nie mają środków na komercyjne zajęcia oraz znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej są objęte bezpłatną nauką pływania. Program nie tylko pomaga dzieciom zdobywać pierwsze szlify na pływalni, ale także ukazuje im alternatywny sposób aktywnego spędzania wolnego czasu i zachęca je do kontynuowania nauki pływania na kolejnych etapach kształcenia. Liczymy, że program pozwoli także na odkrycie pływackich talentów.

Wszystkie zajęcia prowadzone są nieodpłatnie przez trenerów i instruktorów ze Stowarzyszenia Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Pływania 23 Lublin. Dzieci uczestniczące w projekcie nie ponoszą żadnych kosztów. Każdemu uczestnikowi Programu zapewniona została bezpłatna wyprawka na zajęcia. Kurs nauki pływania trwa 20 godzin. Zajęcia odbywają się na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie.

Do IX etapu Programu zakwalifikowano 40 dzieci w wieku 6 lat uczęszczających do 4 przedszkoli  oraz do oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej, w tym:

  1. Przedszkola nr 13 w Lublinie, ul. Okrzei 9,
  2. Przedszkola nr 50 w Lublinie, ul. Podzamcze 7a,
  3. Przedszkola nr 54 w Lublinie, ul. Lwowska 34,
  4. Przedszkola nr 59 w Lublinie, ul. Niepodległości 12A,
  5. Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie.

Program jest współorganizowany przez Gminę Lublin i Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Pływania 23 Lublin.

Projekt Edu Lublin

baner konkursu plastycznego