W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekt „Logika ekologii” rusza w lubelskich szkołach

Projekt „Logika ekologii” rusza w lubelskich szkołach
09.03.202314:41

W ramach projektu „Logika ekologii”, prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży wraz z norweskim Partnerem Newschool z Oslo, uczniowie z Niepublicznego Technikum Leśnego, Zespołu Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, oraz Lubelskiego Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. Krzysztofa Baczyńskiego w Lublinie stawią czoła problemom klimatycznym. W najbliższych miesiącach odbędzie się 10 lekcji poruszających problemy związane z ekologią, a także spotkania z przedstawicielami samorządu. Ponadto w ramach projektu zostanie opracowany prototypowy projekt adaptacyjny lub mitygacyjny do zmiany klimatu w naszym regionie.

Projekt „Logika ekologii”, w który zaangażowali się uczniowie z lubelskich szkół, ma na celu rozwinięcie umiejętności krytycznego myślenia młodzieży o rozwiązaniach z zakresu ekologii i ochrony środowiska. W ramach planowanych zajęć zostaną poruszone zagadnienia globalne oraz lokalne związane ze zmianą klimatu. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak codzienne decyzje każdego z nas, jako konsumentów dóbr społecznych, wpływają na klimat w najbliższym otoczeniu oraz w najodleglejszych zakątkach świata. Natomiast planowane spotkania z samorządowcami będą miały na celu zapoznanie się z lokalną polityką środowiskową, strategią adaptacji i mitygacji do zmian klimatu, a przede wszystkim z problemami środowiskowymi regionu.

Kolejnym etapem przedsięwzięcia będzie samodzielne przygotowanie przez uczestników prototypowego, innowacyjnego projektu mającego na celu opracowanie rozwiązań odpowiadających na lokalne problemy środowiskowe. Przygotowany projekt poprzez zaplanowane wydarzenia publiczne zostanie włączony do lokalnej debaty z udziałem mieszkańców, samorządów i organizacji społecznych.

Celem projektu „Logika ekologii” jest zachęcenie młodzieży do podejmowania inicjatyw obywatelskich w zakresie ochrony środowiska naturalnego.

Projekt Logika Ekologii finansowany jest z Funduszy Norweskich EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Projekt Edu Lublin

baner konkursu plastycznego