W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Remonty 9 szkół - termomodernizacje

Remonty 9 szkół - termomodernizacje
16.06.202010:15

Czas zawieszenia zajęć lekcyjnych sprzyjał prowadzeniu prac termomodernizacyjnych w budynkach miejskich szkół. W 4 placówkach trwają prace, 5 kolejnych inwestycji jest w trakcie przygotowania. Łączna wartość zadań to ponad 31,5 mln zł.

Do najbardziej zaawansowanych, kończących się już inwestycji, należą termomodernizacje SP nr 33 przy ul. Pogodnej oraz III LO im. Unii Lubelskiej na placu Wolności. W placówkach tych wykonano wszystkie prace budowlane - remonty dachów, docieplenie ścian zewnętrznych, elewacje, wymieniono stolarkę okienną i drzwi, instalacje centralnego ogrzewania i wody użytkowej, wentylacje oraz sieci teletechniczne. Na budynkach są zamontowane instalacje fotowoltaiczne, szkoły otrzymały też nowe zewnętrzne oświetlenie, monitoring oraz wykonano remonty nawierzchni przyszkolnej. Jesienią uczniowie rozpoczną lekcje w tych budynkach. SP nr 33 i III LO to 2 z 6 placówek objętych projektem unijnych, dzięki któremu nowy wygląd i jakość zyskają także budynki Szkół Podstawowych nr 18, 20, 26 oraz Bursy nr 7 przy ul. Zemborzyckiej.

W Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Bronowickiej prace zaawansowane w 40% zakończą się pod koniec roku. W budynku Szkoły Podstawowej nr 20 przy al. Piłsudskiego prace rozpoczną się już wkrótce, gdyż Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z terminem wykonania do 20 lipca 2021 r. Z kolei inwestycja w Bursie nr 7 ma już skompletowaną dokumentację do przetargu. Z pewnymi problemami spotkały się prace w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Długosza, gdzie wykonawca w trakcie realizacji zadania ogłosił upadłość. Miasto po rozwiązaniu umowy robót budowlanych, wykona inwentaryzację oraz wyłoni nową firmę, która dokończy prace.

Zespół Szkół Budowlanych wraz z Bursą nr 8, Szkołę Podstawową nr 6 przy ul. Czwartaków oraz Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych przy ul. Zemborzyckiej to trzy kolejne placówki przygotowywane do remontu. Na inwestycję w ZSB przy ul. Słowiczej Miasto ma już podpisaną umowę, na termomodernizację przy ul. Czwartaków właśnie rozstrzygnięto przetarg, zaś na prace w ZSTK, obejmujące termomodernizację budynku szkoły wraz z budową drogi pożarowej, Miasto ogłosiło przetarg na wybór wykonawcy. Firma zakończy prace do końca sierpnia 2022 roku, pozostałe dwie inwestycje rok wcześniej.

Termomodernizacje 9 miejskich budynków oświatowych realizowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Głównym celem projektów jest zwiększenie efektywności energetycznej, zmniejszenie kosztów eksploatacji oraz poprawa warunków nauki i pracy. Całkowita wartość projektów to 31,5 mln zł, z czego wartość dofinansowania wynosi ponad 16,3 ml zł.

W załączeniu przesyłam fotografie z możliwością wykorzystania w Państwa publikacjach.

Projekt Edu Lublin

baner