W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sekcja dwujęzyczna hiszpańska kończy kolejny rok pracy

Sekcja dwujęzyczna hiszpańska kończy kolejny rok pracy
17.06.201613:07

Dnia 14 czerwca w Gimnazjum nr 19 w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie całorocznej pracy sekcji dwujęzycznej z językiem hiszpańskim funkcjonującej w dwu szkołach - w Gimnazjum nr 19 i IX Liceum Ogólnokształcącym. W spotkaniu uczestniczył Sekretarz Generalny Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce, pan Felipe Díaz Suero oraz przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych Lublina i województwa. Sekretarz Ambasady wręczył dyplomy i nagrody najlepszym uczniom klas dwujęzycznych : Filipowi Zajączkowskiemu, Szymonowi Gumieli, Aleksandrze Czępińskiej, Monice Lis, Róży Pomorskiej, Wiktorii Grzywaczewskiej.

Absolwenci klasy dwujęzycznej IX LO , którzy przystąpili w ubiegłym roku do matury hiszpańskiej, otrzymali z rąk Sekretarza Generalnego hiszpańskie świadectwo maturalne – Titulo de Bachiller, podobny dokument posiada także Król Hiszpanii Felipe VI.

W czasie uroczystości uhonorowano laureatów artystycznych konkursów międzyszkolnych związanych z językiem i kulturą Hiszpanii m.in. Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Hiszpańskiej.

Projekt Edu Lublin

baner konkursu plastycznego