W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sprzęt komputerowy od UNICEF dla lubelskich szkół

Sprzęt komputerowy od UNICEF dla lubelskich szkół
03.11.202211:24

44 laptopy zakupione przez UNICEF otrzymały dzisiaj (3 listopada) 22 lubelskie szkoły. Dostawa sprzętu to jedno z działań realizowanych w ramach porozumienia, jakie Miasto Lublin zawarło z międzynarodową organizacją.

– Porozumienie zakłada ścisłą współpracę pomiędzy Miastem Lublin i UNICEF, skoncentrowaną przede wszystkim na reagowaniu na potrzeby dzieci, w tym będących uchodźcami. Jednym z głównych obszarów wsparcia jest edukacja. Przekazany przez organizację sprzęt to cenna pomoc dla lubelskich nauczycieli, która z pewnością ułatwi organizację i prowadzenie zajęć oraz przyczyni się do wyrównania szans w rozwoju ukraińskich dzieci – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Z laptopów skorzysta 88 nauczycieli z 22 lubelskich szkół, do których uczęszcza najwięcej ukraińskich dzieci uczących się w naszym mieście. Będą one wykorzystywane do przygotowania i prowadzenia lekcji, w których uczestniczą zarówno polscy, jak i ukraińscy uczniowie. Wartość przekazanych urządzeń wynosi około 150 tys. zł. W najbliższym czasie zaplanowano także dostawę sprzętu do laboratoriów komputerowych oraz do gabinetów pielęgniarskich w szkołach. Jest to pierwsza część pomocy UNICEF w formie dostaw, jaką otrzymuje Miasto.

W ramach współpracy Miasta i UNICEF zaplanowano również mi.in. utworzenie Miejsc Aktywności Lokalnej, wsparcie psychologów. Ważnym elementem porozumienia jest też wsparcie w obszarze edukacji – poprzez zakup podręczników i pomocy naukowych dla uczniów z Ukrainy, uzupełnienie wyposażenia sportowego, sprzętu komputerowego oraz zatrudnienie w szkołach asystentów międzykulturowych wspierających ukraińskich i polskich uczniów oraz ich rodziców.

Wsparcie dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji to wspólna inicjatywa Lublina i Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF). W czerwcu władze Miasta i przedstawiciele międzynarodowej organizacji podpisali w tym zakresie porozumienie o współpracy. Pomoc rzeczowa i finansowa dla Miasta wyniesie około 19 mln zł. Skorzystają z niej zarówno ukraińskie jak i polskie dzieci.

Projekt Edu Lublin

baner konkursu plastycznego