W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Sukces absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego

26.08.201910:42

Tegoroczny maturzysta I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica, Marek Skiba, po triumfie w XXVI ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej, sięgnął po medale w zawodach europejskich i światowych.

Pierwszego sierpnia 2019 r. zakończyła się  XXVI Olimpiada Informatyczna Krajów Europy Środkowej w Bratysławie, gdzie Marek zdobył złoty medal. Łącznie, jako drużyna, Polacy osiągnęli najlepszy wynik całej olimpiady. Natomiast w dniach 4-11 sierpnia 2019 r w Baku (Azerbejdżan) odbyła się XXXI Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna, w której wzięło udział 327 zawodników z całego świata. Każdy  kraj mógł wystawić 4 uczestników. Jednym z reprezentantów Polski był również Marek Skiba. Polscy uczniowie zdobyli dwa srebrne medale i jeden brązowy. Tym razem Marek wywalczył brąz.