W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sukces lubelskich szkół w Rankingu „Perspektyw”

Sukces lubelskich szkół w Rankingu „Perspektyw”
10.01.202009:17

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował tegoroczne edycje Rankingu Liceów Ogólnokształcących oraz Rankingu Techników. W zamieszczonych na stronie czasopisma zestawieniach, lubelskie szkoły zajęły wysokie lokaty.

Tworzone od 22 lat rankingi są źródłem rzetelnej wiedzy o szkołach ponadpodstawowych w skali całego kraju, umożliwiającej ich porównywanie, sprawdzenie ich sukcesów oraz wyników na tle konkurencji. Coroczne zestawienia pozwalają wskazać szkoły, które od lat utrzymują wysoką pozycję i cieszą się uznaniem wśród młodzieży, a także te, które stale udoskonalając metody pracy, systematycznie pną się w górę.

W 2020 roku przeanalizowano wyniki 2085 liceów oraz 1728 techników. Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Kryteria Rankingu Liceów 2020 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. Kryteria Rankingu Techników 2020 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

W pierwszej "dwudziestce" zestawienia znalazły się następujące szkoły prowadzone przez miasto Lublin:

  • Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina w Zespole Szkół Elektronicznych - 5. lokata w kraju i 1. lokata w województwie lubelskim,
  • Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie w Zespole Szkół nr 5 - 8. lokata w kraju,
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica  - 19. lokata w kraju i 1. lokata w województwie lubelskim.

Wyróżnionym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Pliki do pobrania