W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trwa akcja „Komunikacja miejska krok po kroku”

Trwa akcja „Komunikacja miejska krok po kroku”
18.04.201612:08

Już blisko 230 dzieci z 11 klas wzięło udział w akcji pn. „Komunikacja miejska krok po kroku”. Z bezpłatnych wycieczek, podczas których uczymy uczniów klas pierwszych szkół podstawowych bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej, udział wzięły - jak dotąd trzy szkoły – nr: 20, 38 i 48.

Specjalne lekcje edukacyjne to wycieczki po terenie zajezdni jednym z naszych zabytkowych pojazdów (autobus GUTEK). Dzieci poznają historię lubelskiej komunikacji miejskiej, poznają nowy tabor i najnowsze rozwiązania zastosowanew komunikacji zbiorowej.

MPK Lublin proponuje również lekcje praktyczne, podczas których dzieci mogą zobaczyć jak kupić bilet w biletomacie i czym jest tzw. „ciepły guzik”. Przedstawiane są też zasady dobrego zachowania w pojazdach komunikacji miejskiej. Zwieńczeniem wycieczki jest grupowe zdjęcie z firmową maskotką – KOZIUTKIEM. Każde dziecko otrzymuje też pamiątkowy gadżet MPK Lublin. Wycieczka trwa ponad godzinę.

Specjalne lekcje edukacyjne rozpoczęły się na początku kwietnia i potrwają do 21 czerwca br. W sumie zgłosiło się 48 klas.

Ofertę przygotowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie. Akcja „Komunikacja miejska krok po kroku” ma charakter pilotażowy.

Projekt Edu Lublin