W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trwa rekrutacja do szkół średnich prowadzonych przez Miasto Lublin

Trwa rekrutacja do szkół średnich prowadzonych przez Miasto Lublin
21.05.201911:41

Informacja podsumowująca rekrutację do szkół średnich prowadzonych przez miasto Lublin. Prezentujemy dane po rejestracji kandydatów w systemie. Ostateczna liczba kandydatów zainteresowanych poszczególnymi typami szkół będzie znana dopiero 3 lipca 2019r.,  po zweryfikowaniu przez komisje rekrutacyjne w poszczególnych szkołach wyników egzaminu/sprawdzianów oraz ocen i osiągnięć kandydatów wpisanych na świadectwie ukończenia szkoły.

Kandydaci z klas VIII szkół podstawowych ubiegający się o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych

W systemie elektronicznym zarejestrowano 5725 wniosków, z czego 5648 kandydatów dostarczyło wnioski rekrutacyjne do szkoły pierwszego wyboru. Szkoły publiczne (prowadzone przez miasto Lublin i  podmioty inne niż jst) działające na terenie miasta Lublina przygotowały  dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych 6081 miejsc. Spośród 5648 kandydatów, 2862, to uczniowie uczący się obecnie w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Lublin.  Około 51% wszystkich zainteresowanych nauką w klasie pierwszej szkoły ponadpodstawowej stanowią kandydaci rekrutujący się z innych Gmin lub szkół prowadzonych przez inne podmioty.

Łącznie dla kandydatów kończących w bieżącym roku szkołę podstawową na 5531 miejsc przygotowanych przez szkoły, których organem prowadzącym jest Gmina Lublin zgłosiło się 5029 uczniów, spośród 4142 kandydatów zarejestrowanych przez szkoły podstawowe będące w systemie rekrutacji elektronicznej oraz 1506 kandydatów rejestrujących się samodzielnie. Do szkół prowadzanych przez Gminę Lublin wnioski rekrutacyjne dostarczyło 5029 kandydatów.

  • 3140 kandydatów ubiega się o przyjęcie do liceów ogólnokształcących, których organem prowadzącym jest Gmina Lublin, w których przygotowano 3227 miejsc. Licea Ogólnokształcące prowadzone przez jst., dysponują jeszcze 87 wolnymi miejscami.
  • 1710 kandydatów ubiega się o przyjęcie do techników, w których przygotowano 1888 miejsc. W technikach samorządowych pozostaje jeszcze 178 wolnych miejsc.
  • 179 kandydatów ubiega się o przyjęcie do szkół branżowych I stopnia, w których przygotowano 416 miejsc. Do dyspozycji kandydatów pozostaje jeszcze 237 wolnych miejsc.

Kandydaci z klas III gimnazjum ubiegający się o przyjęcie do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych

W systemie elektronicznym  zarejestrowano 5545 wniosków, z czego 5472  kandydatów dostarczyło wnioski rekrutacyjne do szkoły pierwszego wyboru. Szkoły publiczne (prowadzone przez miasto Lublin i podmioty inne niż jst) działające na terenie miasta Lublina przygotowały dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych 5603 miejsca.  Spośród 5472 kandydatów, 2439 to uczniowie uczący się obecnie w szkołach, których organem prowadzącym jest Gmina Lublin.  Około 56% wszystkich zainteresowanych nauką w klasie pierwszej, stanowią kandydaci rekrutujący się z innych Gmin lub szkół prowadzonych przez inne podmioty.

Łącznie na 5603 miejsca przygotowane dla kandydatów kończących w bieżącym roku szkolnym naukę w klasach gimnazjalnych zgłosiło się 5289 uczniów z 3859 kandydatów zarejestrowanych przez szkoły podstawowe będące w systemie oraz 1613 kandydatów rejestrujący się samodzielnie. Do szkół prowadzanych przez Gminę Lublin dostarczyło wnioski rekrutacyjne 4876 kandydatów.

  • 3047 kandydatów ubiega się o przyjęcie do liceów ogólnokształcących prowadzonych przez samorząd, w których przygotowano 2909 miejsc.  Liczba kandydatów z pierwszego wyboru przewyższa oferowaną liczbę miejsc o 138. Z informacji przekazanych przez dyrektorów szkół licealnych wynika, iż wielu kandydatów wybierając liceum ogólnokształcące jako szkołę pierwszego wyboru, na kolejnych pozycjach swojego wniosku usytuowało oddziały w technikach lub szkołach branżowych I stopnia.
  • 1696 kandydatów ubiega się o przyjęcie do techników, których organem prowadzącym jest Gmina Lublin, w których przygotowano 1760 miejsc. W technikach samorządowych pozostaje jeszcze 64 wolne miejsca.
  • 133 kandydatów ubiega się o przyjęcie do szkół branżowych I stopnia, w których przygotowano 384 miejsca.  Szkoły branżowe prowadzone przez samorząd dysponują jeszcze 251 wolnymi miejscami.

Uzupełnieniem oferty edukacyjnej miasta Lublin w systemie rekrutacji elektronicznej skierowanej do kandydatów są miejsca w oddziałach szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych (w których nauka jest bezpłatna) prowadzonych przez osoby prawne inne niż jst.  

Kandydaci, którzy aplikowali do oddziałów międzynarodowych, dwujęzycznych lub sportowych, w najbliższym czasie przystąpią do testów kompetencji językowych i sprawdzianów sprawności fizycznej. Terminy sprawdzianów ustalone przez szkolne komisje rekrutacyjne  dostępne są na stronach szkół.

Ważną datą ustaloną przez Lubelskiego Kuratora Oświaty jest ewentualna zamiana wyboru preferencji wypadająca w dniach 14-17 czerwca 2019r. Etap ten nie zwiększa liczby kandydatów, tylko kandydatom już zarejestrowanym pozwala na ewentualną zmianę wyboru oddziałów i szkół do których aplikują.

Projekt Edu Lublin

baner