W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Uroczystość nadania stopnia zawodowego nauczyciela mianowanego

13.12.201812:40

Uroczystość wręczenia nauczycielom aktów nadania stopnia zawodowego nauczyciela mianowanego odbyła się w Ratuszu, 11 grudnia. Awans zawodowy otrzymało 15 nauczycieli.

Nauczyciel mianowany to trzeci stopień awansu zawodowego. Według dotychczasowych przepisów ustawy Karta Nauczyciela mógł go zdobyć nauczyciel kontraktowy, który po przepracowaniu 2 lat od uzyskania tego stopnia, odbył staż trwający 2 lata i 9 miesięcy i zdał egzamin przed komisją.

W listopadzie i grudniu 2018 r. do egzaminu przystąpiło 15 nauczycieli, wszyscy zdali egzamin. Wśród zdających byli: nauczyciele języka polskiego, języków obcych, matematyki, informatyki, przedmiotów artystycznych, wychowania przedszkolnego oraz wychowawcy świetlicy.

Od dnia wejścia w życie znowelizowanej Karty Nauczyciela w kwietniu 2000 roku, w drodze postępowania egzaminacyjnego przez kolejne 34 sesje egzaminacyjne awans na stopień nauczyciela mianowanego uzyskało łącznie 2711 nauczycieli, zatrudnionych w szkołach i placówkach, prowadzonych przez Miasto Lublin.