W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF VII Festiwal Zdrowia Przedszkolaka

22.06.202011:35

W związku z trwającym stanem epidemii uniemożliwiającym zorganizowanie koncertu finałowego VII Festiwalu Zdrowia Przedszkolaka „Jem kolorowo, ale zdrowo!” w dotychczasowej formule, w dniach 16, 17 czerwca 2020 r. w „ogródkach festiwalowych” zorganizowanych przed Przedszkolem nr 35 w Lublinie, ul. Błękitna 5, przy zachowaniu stosownych warunków bezpieczeństwa, przekazane zostały nagrody dla laureatów konkursów organizowanych w ramach Festiwalu.

Przedsięwzięcie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Lublin, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Lubelski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Lubelskiego, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Lublinie.

Główną ideą Festiwalu jest kształtowanie postaw prozdrowotnych dzieci w ścisłej współpracy przedszkola z rodzicami, w tym propagowanie zdrowego żywienia, aktywności fizycznej, bezpiecznych zachowań oraz rozbudzanie zainteresowania zdrowym stylem życia. Przedsięwzięcie jest także świetną okazją do współpracy i integracji przedszkoli tworzącymi miejską i wojewódzką sieć przedszkoli promujących zdrowie. W siódmą edycję Festiwalu włączyło się 22 przedszkola i szkoły podstawowe z Lublina.

Wysoki poziom prac konkursowych świadczy o zaangażowaniu i kreatywności dzieci oraz rodziców i nauczycieli.  Przygotowane na konkurs fartuszki i zapaski, wykorzystywane przy domowych pracach kulinarnych będą z pewnością doskonałym przypomnieniem zasad racjonalnego żywienia oraz wspomnieniem rodzinnego wysiłku włożonego w ich uszycie. Przesłane wiersze, scenki, tańce i piosenki na temat higieny zdrowia psychicznego i ciała człowieka, obok wiedzy, ukazały także bardzo duże zaangażowanie emocjonalne przedszkolaków, co budzi nadzieję, że posiadana wiedza i dobre wzorce do naśladowania w domu i przedszkolu ukształtują właściwe nawyki zdrowotne dzieci.

Dwustu osiemnastu  laureatów konkursów otrzymało nagrody przekazane  m.in. przez Urząd Miasta Lublin w tym: Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego, Wydział Zdrowia i Profilaktyki, Wydział Sportu, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Urząd Marszałkowski, Państwowa Powiatowa Inspekcja Saniatano-Epidemiologiczna w Lublinie, Restaurację 16 Stołów, Papugarnie Lublin, Kino Bajka, Sky Park, Koziołek, Kids Club, Carrefour, LUBELLE Sp. z o.o., LPEC SA, Dom Słów, Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze, Muzeum Wsi Lubelskiej, Ogród Botaniczny UMCS.