W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty informatyczne „Uczeń na wyżynie IT”

Warsztaty informatyczne „Uczeń na wyżynie IT”
22.11.201611:05

Potencjał lubelskiego sektora IT może zainteresować nie tylko informatyków. Podczas bezpłatnych warsztatów „Uczeń na wyżynie IT” młodzież pozna różnorodne możliwości rozwoju i ścieżek kariery w tej branży. Spotkania odbędą się kolejno 29 listopada w 2016 roku oraz 10 stycznia i 28 lutego 2017 r., połączone będą z możliwością zwiedzenia siedziby Radia Lublin. Zostały ostatnie wolne miejsca na warsztaty organizowane w styczniu i lutym.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do uczniów, którzy interesują się informatyką  jak i osób, którym świat nowych technologii nie jest jeszcze do końca znany. Podczas warsztatów, które poprowadzą przedstawiciele lubelskich firm i organizacji z branży IT, uczestnicy pozyskają wiedzę na temat zasobów lubelskiego sektora IT. Organizatorami są Urząd Miasta Lublin oraz Radio Lublin wraz z przedstawicielami lubelskich firm z branży IT.

Celem warsztatów jest pokazanie młodzieży, że praca w branży informatycznej nie jest związana wyłącznie z programowaniem i każdy ma szansę na odnalezienie swojej ścieżki kariery w tym sektorze. Podczas warsztatów przewidziano prezentacje na temat wizji przyszłości świata IT, możliwości zatrudnienia i kompetencji pracowników wymaganych na danych stanowiskach pracy. Zaprezentowana zostanie także istota pracy zespołowej w projektach IT oraz prosty sposób na stworzenie gry komputerowej w programie Unity 3D. Dodatkowo uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną lubelskich uczelni na kierunkach informatycznych oraz zwiedzić siedzibę Radia Lublin.

Projekt powstał przy współpracy Urzędu Miasta Lublin, Radia Lublin oraz firm: Altkom Software & Consulting Sp. z o.o., Bottega IT Solutions, CompuGroup Medical Polska Sp. z o.o., eLeader Sp. z o.o., Finanteq SA., Infinite Sp. z o.o., Mobica Limited Sp. Z o.o. i organizacji Lublin GameDev.

"Uczeń na wyżynie IT" to nowe wydarzenie na mapie lubelskich eventów informatycznych,  organizowane w ramach inicjatywy Urzędu Miasta Lublin pt. „Lubelska Wyżyna IT”. Warsztaty są pochodną konferencji „Check IT” i powstały w odpowiedzi na problem niedostatecznej wiedzy młodzieży na temat potencjału lubelskiej branży informatycznej. Rynek pracy w sektorze IT w Lublinie dynamicznie się rozwija i występuje nieustanne zapotrzebowanie na osoby z wykształceniem informatycznym. Duży odsetek utalentowanych uczniów wybiera studia w innych miastach, nie mając dostatecznej wiedzy na temat oferty lokalnej branży IT.

Jak się zapisać?

Łączny czas trwania prelekcji wraz z wycieczką po rozgłośni potrwa ok. 3 godziny. Ze względów organizacyjnych organizatorzy proszą, aby zapisy na wydarzenie były dokonywane przez nauczycieli, telefonicznie pod nr telefonu 81 466 25 12. Jednorazowo można zgłosić maksymalnie dwie grupy uczestników z jednej szkoły (liczących po 30 osób) podając preferowaną godzinę warsztatów. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Informacje na temat wydarzenia dostępne są w wydarzeniu „Uczeń na wyżynie IT” na Facebooku.

 

Harmonogram warsztatów:

Harmonogram warsztatów

Szczegółowe informacje:

Oliwa Wójtowicz

koordynator „Lubelskiej Wyżyny IT”

Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów

Urząd Miasta Lublin

tel.: 81 466 25 12

e-mail:

Pliki do pobrania

Projekt Edu Lublin