W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Więcej specjalistycznego sprzętu w lubelskich szkołach

Więcej specjalistycznego sprzętu w lubelskich szkołach
08.06.202213:33

Nowy sprzęt multimedialny trafi do sześciu lubelskich szkół zawodowych. Miasto ogłosiło przetarg na zakup m.in. projektorów oraz tabletów. Postępowanie prowadzone jest w ramach projektów „Fachowcy jutra” i „Lubelska Wyżyna Specjalistów”.

– Jednym z priorytetów polityki oświatowej Miasta jest rozwój kształcenia zawodowego. Korzystając z różnych źródeł finansowania tworzymy w lubelskich szkołach warunki uczenia się adekwatne do obecnych i przyszłych potrzeb rynku. Nowy sprzęt pomoże podnieść efektywność i atrakcyjność nauki, co pozytywnie wpłynie na szanse absolwentów na rynku pracy – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

W ramach projektu „Lubelska Wyżyna Specjalistów” planowany jest zakup czterech zestawów składających się z projektora multimedialnego (dwa typu A i dwa typu B) z uchwytem sufitowym oraz rozwijanym, sterowanym pilotem ekranem projekcyjny. Urządzenia mają być objęte 36-miesięczną gwarancją.

Natomiast elementem projektu „Fachowcy jutra” ma być zakup:

  • siedmiu zestawów składających się z projektora multimedialnego (dwa typ A i pięciu typu B) z uchwytem sufitowym oraz rozwijanym, sterowanym pilotem ekranem projekcyjnym,
  • siedmiu projektorów multimedialnych (pięciu typu B, dwóch typu C) z uchwytem sufitowym,
  • jednej tablicy multimedialnej z projektorem krótkoogniskowym z uchwytem i osprzętem do montażu,
  • czterech monitorów dotykowych,
  • siedemnastu tabletów graficznych.

Te urządzenia również mają być objęte 36-miesięczną gwarancją, z wyjątkiem monitorów dotykowych, na które czas gwarancji ma być dłuższy i wynosić 60 miesięcy.

Zakupiony sprzęt multimedialny, na który składa się łącznie 52 jednostek urządzeń wraz z uchwytami i osprzętem niezbędnym do montażu i uruchomienia, trafi do Zespołu Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego, Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki, Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga, Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego, Zespołu Szkół Ekonomicznych, im. A. i J. Vetterów oraz Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego.

Miasto Lublin realizuje dwa projekty wspierające rozwój kształcenia zawodowego: „Fachowcy jutra” oraz „ Lubelska Wyżyna Specjalistów” współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 12 Edukacja, kwalifikacje i kompetencje. Łączna wartość projektów to kwota ponad 8,7 mln zł, w tym dofinansowanie wynosi około 7,8 mln zł. W ramach projektów zakupiono już wyposażenie, specjalistyczny sprzęt i pomoce dydaktyczne do 28 pracowni na kwotę ponad 1,2 mln zł. Niektóre z tych urządzeń przedstawiają załączone fotografie.

Projekt Edu Lublin

baner konkursu plastycznego