W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wizyta przedstawicieli edukacji z Montpellier (Francja)

Wizyta przedstawicieli edukacji z Montpellier (Francja)
09.09.202211:36

W dniach 5-8 września br. z wizytą w Lublinie przebywała delegacja z Montpellier (Francja) w składzie: Pan Franck Le Cars (Dyrektor Regionalny ds. Międzynarodowych z Kuratorium Oświaty i Wychowania dla regionu Oksytanii), Pan Frédéric Miquel (Kuratorium Oświaty i Wychowania ds. przedmiotów humanistycznych, kierownik CASNAV tj. centrum kształcenia dzieci i młodzieży, dla których język francuski nie jest językiem ojczystym) i Pan Christophe Renoust (fotograf).

Wizyta obserwacyjna w Lublinie poświęcona była przyjęciom do szkół i efektywnym metodom kształcenia młodych ludzi - uchodźców z Ukrainy. Celem delegacji było poznanie sposobów postępowania w szkołach lubelskich w zakresie wyzwań związanych z edukacją i integracją Ukraińców, po to aby wykorzystać dobre lubelskie praktyki w Montpellier, które również przyjęło wiele ukraińskich rodzin. Obecnie skolaryzacją w francuskim mieście objęto ponad 1000 nowo przybyłych.

W  programie wizyty znalazły się między innymi wizyty w lubelskich szkołach do których uczęszczają ukraińscy uczniowie, spotkanie z asystentkami ukraińskimi pracującymi w szkołach. Ponadto francuska delegacja spotkała się z Mariuszem Banachem, Zastępcą Prezydenta Lublina ds. Oświaty i Wychowania oraz Krzysztofem Stanowskim, Dyrektorem Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej.  

Kontakt z przedstawicielami Lublina został nawiązany z pomocą Pani Fabienne Ricordel, attaché ds. współpracy oświatowej w Ambasadzie Francji w Polsce.

Projekt Edu Lublin

baner konkursu plastycznego