W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zachęcamy do Polsko-Niemieckiej współpracy młodzieży

Zachęcamy do Polsko-Niemieckiej współpracy młodzieży
02.12.202015:14

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) to organizacja międzynarodowa,  która dofinansowuje i wspiera merytorycznie polsko-niemieckie spotkania młodzieży. Urzędy, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia czy też szkoły – każdy, kto ma instytucję partnerską w Niemczech, z którą organizuje projekty i wymianę młodzieży, może się zwrócić do PNWM o dofinansowanie na realizację międzynarodowego projektu polsko-niemieckiej współpracy i wymiany młodzieży.Więcej informacji można znaleźć  tutaj.

Dla instytucji poszukujących niemieckiego partnera organizacyjnego PNWM prowadzi nieodpłatną giełdę kontaktów i organizuje regularnie seminaria kontaktowe. Link do giełdy partnerów można znaleźć tutaj.

Oprócz tego PNWM przeprowadza dla (potencjalnych) organizatorów spotkań – pedagogów, animatorów czy trenerów – różnorodne szkolenia i seminaria oraz wydaje publikacje i materiały pomocnicze, jak np. gotowe do zastosowania scenariusze online wymiany młodzieży.

PNWM została utworzona 17 czerwca 1991 roku jako organizacja międzynarodowa przez rządy Polski i Niemiec. Od początku istnienia organizacji, dzięki jej wsparciu finansowemu, odbyło się blisko 80 tysięcy projektów, w których udział wzięło przeszło 3 miliony uczestników.

Siedziby organizacji:

Siedziby organizacji:
Biuro w Polsce (wymiana szkolna):
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
ul. Alzacka 18
03-972 Warszawa
tel.: +48 22 5188910
biuro[at]pnwm.org

Biuro w Niemczech (wymiana pozaszkolna):
Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Friedhofsgasse 2
14473 Potsdam
Tel.: +49 331 28479-0
buero[at]dpjw.org

Banner-EDU-270x85