W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zjazd młodych europejczyków w Lublinie

Zjazd młodych europejczyków w Lublinie
24.10.202211:32

Uczniowie szkół średnich zdobędą wiedzę o Unii Europejskiej, Lublinie jako Europejskiej Stolicy Młodzieży oraz uzyskają informację m.in. o Programie Erasmus+. XXII Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka odbędzie się 26 października na Arenie Lublin. Trwa przyjmowanie zgłoszeń od klas zainteresowanych udziałem.

– To kolejne wydarzenie dające młodym mieszkańcom naszego miasta możliwość poznania działań podejmowanych w ramach ESM, a także dołączenia do wspólnych inicjatyw na rzecz tworzenia miasta otwartego i dostosowanego do ich potrzeb. Zachęcam do wzięcia udziału w spotkaniu uczniów szkół średnich, którzy już wkrótce będą decydować o swojej dalszej drodze zawodowej, czy kontynuowaniu nauki za granicą – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Komisja Europejska ogłosiła rok 2022 Europejskim Rokiem Młodzieży i to właśnie ludziom młodym będzie poświęcony tegoroczny Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka. W programie znajdą się między innymi warsztaty przygotowane przez zespół Europejskiej Stolicy Młodzieży. Ponadto, przedstawiciele Punktu Eurodesk Lublin, działającego przy Fundacji Sempre a Frente, opowiedzą o możliwościach, jakie daje młodym ludziom Program Erasmus+. Spotkanie zakończą warsztaty pt. „Jak zaistnieć na rynku pracy?”, które poprowadzi przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Propozycja udziału w wydarzeniu kierowana jest do uczniów szkół średnich, którzy uczą się w klasach o profilu europejskim, angażują się w swoich szkołach w przedsięwzięcia związane z Unią Europejską oraz interesują się działaniami na rzecz integracji europejskiej. Klasy szkolne zainteresowane wzięciem udziału w zjeździe proszone są o zgłoszenie za pomocą formularza, który znajduje się pod linkiem.

Wydarzenie odbędzie się w środę (26 października) w sali konferencyjnej na Arenie Lublin, przy ul. Stadionowej 1. Początek spotkania o godzinie 10.00, a rejestracja uczestników ruszy o 9.30.

Do udziału w XXII Zjeździe Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka zapraszają Europe Direct Lublin, Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw oraz Miasto Lublin.

Projekt Edu Lublin

baner