Zasady udzielania pomocy materialnej w formie stypendiów naukowych dla wybitnie uzdolnionych studentów oraz uczestników studiów doktoranckich zamieszkujących na terenie Gminy Lublin zostały określone Uchwałą nr 340/IX/2019 Rady Miasta Lublin z dnia 5 września 2019 r. w sprawie zasad udzielania pomocy materialnej w formie stypendiów naukowych dla wybitnie uzdolnionych studentów oraz doktorantów (Dz. Urz. Woj. Lubelskiego z 2019 r. poz. 5224).
Stypendium naukowe może być przyznane studentowi zamieszkałemu na terenie Miasta Lublin, który spełnia łącznie poniższe kryteria:
Stypendium naukowe może być przyznane doktorantowi zamieszkałemu na terenie Miasta Lublin, który spełnia łącznie poniższe kryteria:
Zgodnie z § 1 ust. 5 Regulaminu „ Za działalność wskazaną w ust. 1 pkt 2 i ust. 2 pkt 2 uznaje się:
Stypendium może być przyznane wyłącznie temu studentowi lub doktorantowi, dla którego miejscem zamieszkania jest Miasto Lublin.
Stypendium może być przyznane jednej osobie:
Ustalenie zasad ubiegania się o stypendium jeden raz na dwa lata akademickie w ciągu studiów wyższych (pierwszego lub drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich) oraz jeden raz na dwa lata akademickie w ciągu studiów doktoranckich, wynika z konieczności zminimalizowania ryzyka nagradzania stypendystów dwukrotnie za tą samą działalność, gdyż ocenie podlega działalność prowadzona w ostatnich dwóch latach akademickich przed złożeniem wniosku o stypendium, która to działalność przyczyniła się do rozwoju Lublina i nauki.
Stypendium z Miejskiego programu stypendialnego dla studentów i doktorantów nie przyznaje się studentom i doktorantom, którzy uprzednio otrzymali gratyfikacje finansową przyznaną przez Prezydenta Miasta Lublin w szczególności stypendium, nagrodę, dofinansowanie, za tę sama działalność.
Wysokość miesięcznego stypendium dla studentów ustalono na poziomie równym 40%, a dla doktorantów 50%, minimalnego wynagrodzenia ogłaszanego corocznie w drodze obwieszczenia Prezesa Rady Ministrów lub w drodze rozporządzenia Rady Ministrów z zastrzeżeniem, że liczba przyznanych stypendiów nie może przekroczyć 120 dla studentów i 30 dla doktorantów.
Wnioski o przyznanie stypendium można składać do 30 października 2020 r., w jednym z udostępnionych przez Urząd pojemników na dokumenty w następujących lokalizacjach: ul. Wieniawska 14, ul. Filaretów 44, ul. Kleeberga 12A, ul. Szaserów 13-15 lub wysłać za pośrednictwem operatora pocztowego do 31 października 2020 r., na adres Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, ul. Narutowicza 37/39, 20-016 Lublin.
W przypadku przesłania wniosku za pośrednictwem operatora pocztowego, termin ten nie ulega zmianie, a o dacie złożenia wniosku decyduje data stempla.
Informujemy, iż zgodnie z § 1 ust. 4 wymienionej uchwały stypendium przyznawane jest w postępowaniu konkursowym.
Dane kontaktowe pracowników prowadzących sprawy związane z realizacją Programu: tel. 81 466 39 82 lub 81 466 3984.
Poniżej zamieszczono:
Program ma na celu zachęcenie zdolnych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali tytuł laureata lub finalisty zawodów stopnia centralnego olimpiady albo turnieju do kontynuowania nauki na lubelskich uczelniach wyższych oraz wzmocnienie intelektualnej elity studenckiej w Lublinie.
Uchwałą nr 1194/XLV/2014 Rady Miasta Lublin z dnia 16 października 2014 r. w sprawie Programu wspierania laureatów i finalistów zawodów stopnia centralnego olimpiad oraz turniejów, studiujących na terenie miasta Lublin (Dz. Urz. Woj. Lub. z 2014 r., poz. 3889), zostały określone zasady udzielania pomocy materialnej w formie stypendiów.
Stypendium może być przyznane studentowi, który spełnia łącznie poniższe kryteria:
Wysokość miesięcznego stypendium, ustalono na poziomie równym 25% minimalnego wynagrodzenia za pracę ogłaszanego corocznie, w drodze obwieszczenia Prezesa Rady Ministrów lub w drodze rozporządzenia Rady Ministrów.
Wnioski o przyznanie stypendium należy złożyć do 31 marca za pośrednictwem operatora pocztowego wysyłając wniosek na adres Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, ul. Narutowicza 37/39, 20-016 Lublin lub pozostawić w jednym z udostępnionych przez Urząd pojemników na dokumenty w następujących lokalizacjach: ul. Wieniawska 14, ul. Filaretów 44, ul. Kleeberga 12A, ul. Szaserów 13-15, ul. Leszczyńskiego 20, ul. Wolska 11.
Ze względu na wymóg regulaminowy, by wniosek o stypendium m. in. w części III zatytułowanej „POTWIERDZENIE PRZEBIEGU STUDIÓW”, w której wymagany jest podpis pracownika uczelni zawierał oryginały podpisów rekomendowany jest powyższy sposób złożenia wniosku, w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia błędów formalnych.
Informujemy, że istnieje też możliwość złożenia wniosku za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Urzędu Miasta Lublin dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) - jeśli osoba posiada konto na platformie ePUAP profil zaufany albo certyfikat kwalifikowany.
Wnioski przesłane pocztą elektroniczną oraz zawierające skany lub kserokopie wymaganych podpisów wnioskodawcy lub pracownika uczelni nie spełniają wymogu dokumentu złożonego w formie pisemnej w zw. z czym nie mogą być uznane za wnioski złożone prawidłowo.
Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin pod numerem tel. 81 466 39 82, w godzinach od 7.30 do 15.30.
Uchwała nr 1194/XLV/2014 Rady Miasta Lublin z dnia 16 października 2014 r. w sprawie Programu wspierania laureatów i finalistów zawodów stopnia centralnego olimpiad oraz turniejów, studiujących na terenie miasta Lublin (Dz. Urz. Woj. Lub. z 2014 r., poz. 3889), zawierająca szczegółowe informacje dotyczące kryteriów przyznawania stypendiów oraz trybu składania i rozpatrywania wniosków o jego przyznanie dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej.
Poniżej można pobrać formularz wniosku w wersji edytowalnej oraz tekst uchwały nr 1194/XLV/2014 Rady Miasta Lublin z dnia 16 października 2014 r.
Uwaga: Osoby uprawnione do składania wniosków o przyznanie stypendium w ramach Programu wspierania laureatów i finalistów zawodów stopnia centralnego olimpiad oraz turniejów, studiujących na terenie miasta Lublin powinny zapoznać się z treścią Klauzuli informacyjnej dotyczącej ochrony danych osobowych zamieszczonej na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin.
VI edycja konkursu Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta rozstrzygnięta!
15 października podczas Gali Przedsiębiorczości odbyło się ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród w konkursie Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie a Laureatom gratulujemy!
Więcej informacji dostępnych jest na stronie lublin.eu - zapoznaj się z informacją.