W rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 kandydat do klasy I szkoły ponadpodstawowej, której organem prowadzącym jest miasto Lublin może wybrać trzy szkoły i dowolną liczbę oddziałów w danej szkole.
Kandydaci do klasy międzynarodowej, klas dwujęzycznych i klas sportowych w wybranych szkołach muszą przystąpić do sprawdzianu kompetencji językowych lub sprawdzianu sprawności fizycznej. Terminy sprawdzianów publikowane są na stronach poszczególnych szkół.
Wybierając szkołę techniczną lub branżową, kandydat zobowiązany jest wykonać badania przydatności do zawodu, które wykonywane są bezpłatnie, na podstawie wzoru skierowania udostępnionego przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy.
Skierowanie na badania kandydaci otrzymają:
Postępowanie rekrutacyjne dla kandydatów do klas I szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023 prowadzone jest z wykorzystaniem systemu informatycznego (Art. 130 ust 2.7 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe Dz.U.2021.1082 t.j.). Dla kandydatów rekrutujących się do szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Miasto Lublin system dostępny jest na stronie edu.lublin.eu, w zakładce aplikacje dla rodziców. Wypełnienie i złożenie w systemie rekrutacyjnym wniosku będzie możliwe od 16 maja 2022 r.
Postępowanie rekrutacyjne prowadzą komisje rekrutacyjne powołane przez dyrektorów poszczególnych szkół ponadpodstawowych Dyrektor wyznacza także przewodniczącego komisji rekrutacyjnej (Art. 157 Ustawy Prawo Oświatowe Dz.U.2021.1082 t.j.).
Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2021/2022, a także terminy składania dokumentów dla kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie województwa lubelskiego określa załącznik numer 1 do Zarządzenia numer 7/22 Lubelskiego Kuratora Oświaty z dnia 31 stycznia 2022 roku.
Sposób przeliczenia na punkty poszczególnych kryteriów oraz skład i szczegółowe zadania komisji rekrutacyjnej określa Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz.U.2019.1737).
Szczególne zasady postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2022/2023 do szkół publicznych w określa § 11bab Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 493 ze zm.).
Szkoły ponadpodstawowe, których organem prowadzącym jest Miasto Lublin przygotowały dla kandydatów 6410 miejsc w 202 oddziałach rekrutacyjnych, w tym 115 oddziałów w liceach ogólnokształcących, 69 oddziałów w technikach i 18 oddziałów w szkołach branżowych I stopnia. Liczba oddziałów w odniesieniu do bieżącego roku szkolnego wzrośnie średnio o około 31%.
W klasach VIII szkół, których organem prowadzącym jest miasto Lublin w obecnym roku szkolnym 2021/2022 uczy się 3655 uczniów. Przy dotychczasowym trendzie zainteresowania kształceniem w szkołach publicznych prowadzonych przez Miasto Lublin, wśród kandydatów do klas I spoza Lublina lub ze szkół prowadzonych przez inne podmioty niż jst, w roku szkolnym 2022/2023 w klasach I będzie kształciło się około 5990 uczniów.
Najważniejsze terminy dotyczące kandydatów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na podstawie Zarządzenia numer 7/22 Lubelskiego Kuratora Oświaty z dnia 31 stycznia 2022 roku
Kandydaci spoza Lublina od 16.05.2022 r. do 24.06.2022 r. mogą składać wnioski rekrutacyjne do burs i internatu.
Licea ogólnokształcące prowadzone przez Miasto Lublin, przygotowały dla tegorocznych kandydatów 3690 miejsc w 115 oddziałach.
Kandydaci będą kształcić się w oddziałach z rozszerzeniami w zakresie przedmiotów humanistycznych, matematyczno-fizyczno-informatycznych, biologiczno-chemicznych i innych, w zależności od oferty liceum ogólnokształcącego przygotowanej przez szkołę na rok szkolny 2022/2023.
Ogólnodostępne szkoły zawodowe prowadzone przez Miasto Lublin oferują łącznie:
W bieżącym roku po raz pierwszy młodzież będzie mogła wybrać w systemie rekrutacji zawód technik dekarstwa.
Od roku szkolnego 2021/2022 młodzież może wybierać również takie zawody jak:
technik spawalnictwa, technik robotyk, technik stylista, technik programista, technik rachunkowości.
Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przygotowano łącznie 214 miejsc w 24 oddziałach**, w tym:
Ogółem w lubelskich szkołach wszystkich typów młodzież może kształcić się w 65 zawodach.
Pełny wykaz zawodów znajduje się na stronie https://zawodowcy.lublin.eu
Zachęcamy do odwiedzenia portalu i zapoznania się z ofertą przygotowaną przez szkoły. Portal „Stawiamy na zawodowców” stworzony przez Miasto Lublin otrzymał I nagrodę w ogólnopolskim konkursie Innowacyjny Samorząd 2021 w kategorii „Duże miasta”.
Oferty dla kandydatów dostępne są na stronach internetowych szkół.
Po uruchomieniu systemu elektronicznej rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 oferty szkół będą dostępne również bezpośrednio w systemie.
_______________________
*rekrutacja do branżowych szkół II stopnia prowadzona jest przez szkoły w formie tradycyjnej tzn. niezbędne jest złożenie wniosku rekrutacyjnego bezpośrednio w szkole w terminie określonym w załączniku nr 3Zarządzenia nr 7/2022 Kuratora Oświaty w Lublinie z dnia 31 stycznia 2022r.
** rekrutacja uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi do szkół specjalnych odbywa się na wniosek rodzica dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego składanego do Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin (dla dzieci zamieszkałych na terenie miasta Lublin)lub w Starostwie Powiatowym właściwym ze względu na miejsc zamieszkania dziecka (Art. 127 ust.1,13 Ustawy Prawo Oświatowe Dz.U. Dz.U.2021.1082 t.j.).
Zapraszamy kandydatów do klas I szkół ponadpodstawowych do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół dostępną na stronie kandydata https://lublin.eu/edu/projekt/ -> aplikacje dla rodziców ->elektroniczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.
W bieżącym roku szkolnym kandydat do klasy I szkoły ponadpodstawowej, której organem prowadzącym jest miasto Lublin może wybrać trzy szkoły i dowolną liczbę oddziałów w danej szkole.
Kandydaci do klasy międzynarodowej, klas dwujęzycznych i klas sportowych w wybranych szkołach muszą przystąpić do sprawdzianu kompetencji językowych lub sprawdzianu sprawności fizycznej. Terminy sprawdzianów publikowane są na stronach poszczególnych szkół.
Wybierając szkołę techniczną lub branżową, kandydat zobowiązany jest wykonać badania przydatności do zawodu, które wykonywane są bezpłatnie, na podstawie wzoru skierowania udostępnionego przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy.
Skierowanie na badania kandydaci otrzymają:
Szkoły ponadpodstawowe, których organem prowadzącym jest Miasto Lublin przygotowały dla kandydatów 5494 miejsc w 190 oddziałach rekrutacyjnych, w tym 110 oddziałów w liceach ogólnokształcących, 61 oddziałów w technikach i 19 oddziałów w szkołach branżowych I stopnia.
Najważniejsze terminy dotyczące kandydatów do klas pierwszych szkół szkół ponadpodstawowych
Podczas tegorocznej rekrutacji ogólnodostępne szkoły zawodowe prowadzone przez Miasto Lublin oferują łącznie:
Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przygotowano łącznie:
Ogółem w lubelskich szkołach wszystkich typów oferowane jest kształcenie w 65 zawodach.
W ofercie lubelskich szkół zawodowych pojawiło się 8 nowych zawodów, w tym:
Na podstawie § 11b ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem covid-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493 ze zm.), postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych (liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia) będzie przeprowadzane w nowych terminach określonych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.
Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego, a także terminy składania dokumentów będą podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. W związku z tym 11 maja 2020 r. kandydaci nie będą mieli możliwości logowania się na swoje konta i wyboru preferencji. Zachęcamy do zapoznania się z dostępną w systemie elektronicznym ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych - zapoznaj się z ofertą.
Przypominamy, iż w bieżącym roku szkolnym kandydat do klasy I szkoły ponadpodstawowej, której organem prowadzącym jest miasto Lublin może wybrać trzy szkoły i dowolną liczbę oddziałów w danej szkole.
Kandydaci do klasy międzynarodowej, klas dwujęzycznych i klas sportowych w wybranych szkołach muszą przystąpić do sprawdzianu kompetencji językowych lub sprawdzianu sprawności fizycznej. Terminy sprawdzianów będą dostępne na stronach poszczególnych szkół po opublikowaniu harmonogramu rekrutacji przez Ministra Edukacji Narodowej.
Wybierając szkołę techniczną lub branżową, kandydat zobowiązany jest wykonać badania przydatności do zawodu, które wykonywane są bezpłatnie, na podstawie wzoru skierowania udostępnionego przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy.
Skierowanie na badania kandydaci otrzymają:
O terminach i możliwościach przeprowadzania badań przydatności do zawodu będziemy informować Państwa po ogłoszeniu wyżej wspomnianego terminu, wzór skierowania zostanie przesłany do szkół przez WOMP oraz WOiW UM Lublin.
W związku cytowanym powyżej Rozporządzeniem MEN (Dz. U. z 2020 r. poz. 493 ze zm.) nie obowiązują terminy ustalone przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w harmonogramach ogłoszonych Zarządzeniem Nr 5/2020 Lubelskiego Kuratora Oświaty z dnia 30 stycznia 2020 r. w zakresie postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do publicznych szkół, w których zajęcia rozpoczynają się w dniu 1 września 2020 r.
Postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest Gmina Lublin na rok szkolny 2019/2020 przeprowadza się na podstawie:
Miasto Lublin w prowadzonych przez siebie liceach ogólnokształcących dla młodzieży, technikach i branżowych szkołach I stopnia przygotowało na rok szkolny 2019/2020 około 10 500 miejsc w klasach pierwszych dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów.
Rekrutacja do klas I szkół ponadgimnazjalnych i klas I szkół ponadpodstawowych prowadzona jest rozłącznie z wykorzystaniem systemu informatycznego.
Na podstawie Uchwały Rady Miasta kandydat do klasy I szkoły ponadgimnazjalnej/ponadpostawowej rekrutujący się na rok szkolny 2019/2020 na wniosku o przyjęcie może wybrać nie więcej niż 6 szkół. W każdej z tych szkół może wybrać dowolną liczbę oddziałów.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych (m.in. oferta, statystyki, panel kandydata) dostępne są na stronie rekrutacja.pg.lublin.eu
Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z:
Wybierając szkołę techniczną lub branżową kandydat zobowiązany jest wykonać badania przydatności do zawodu, które wykonywane są bezpłatnie, na podstawie skierowania przez Wojewódzki Ośrodkek Medycyny Pracy.
Skierowanie na badania kandydaci otrzymają:
Po dokonaniu wyborów preferencji wydrukowany i podpisany przez rodziców wniosek rekrutacyjny należy dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru w terminie przewidzianym harmonogramem.
Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, zawierający szczegółowe terminy dokonywania czynności określił Kurator Oświaty w Lublinie.
Najważniejsze terminy dotyczące kandydatów do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020:
08.04.2019 - 15.05.2019 - rejestracja kandydatów/wybór preferencji/dostarczenie wniosków rekrutacyjnych do szkoły pierwszego wyboru,
14.06.2019 – 17.06.2019 – możliwość dokonania zmiany wyboru preferencji
/w tym terminie aby dokonać zmiany należy zgłosić się do szkoły pierwszego wyboru i pisemnie zrezygnować ze złożonego wcześniej wniosku, ponownie wypełnić wniosek i dostarczyć go do nowo wybranej szkoły pierwszego wyboru/,
21.06.2019 - 25.06.2019 do godz. 15:00 - dostarczanie dokumentów potwierdzających osiągnięcia (dokumenty dostarczają tylko kandydaci rekrutujący się samodzielnie z gimnazjów/klas gimnazjalnych, klas VIII szkół podstawowych prowadzonych przez inne podmioty niż Gmina Lublin),
04.07.2019, godz. 10:00 - publikacja list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia,
04.07.2019 od godz. 10:00 - 08.07.2019 do godz. 14:00 - potwierdzenie woli podjęcia nauki (dostarczenie kompletu dokumentów do szkoły, do której kandydat został zakwalifikowany)
Uwaga: brak potwierdzenia woli podjęcia nauki skutkuje rezygnacją kandydata z przyjęcia w pierwszej turze rekrutacji.
12.07.2019, godz. 12:00 - publikacja list przyjętych.
Postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest Gmina Lublin na rok szkolny 2018/2019 przeprowadza się na podstawie:
Miasto Lublin w prowadzonych przez siebie liceach ogólnokształcących dla młodzieży, technikach i branżowych szkołach I stopnia przygotowało na rok szkolny 2019/2020 około 10500 miejsc w klasach pierwszych dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych (m.in. oferta, statystyki, panel kandydata) dostępne są na stronie rekrutacja.pg.lublin.eu
Zachęcamy do zapoznania się z
Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, zawierający szczegółowe terminy dokonywania czynności określił Kurator Oświaty w Lublinie.
Najważniejsze terminy dotyczące kandydatów do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019:
Postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest Gmina Lublin na rok szkolny 2017/2018 przeprowadza się na podstawie:
Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, zawierający szczegółowe terminy dokonywania czynności określił Kurator Oświaty w Lublinie https://www.kuratorium.lublin.pl/pliki/akt/id_8378/zal/zalacznik%20nr%201.pdf
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych (m.in. oferta, statystyki, panel kandydata) dostępne są na stronie rekrutacja.pg.lublin.eu
Podczas tegorocznej rekrutacji Miasto Lublin oferuje:
576 miejsc w 18 oddziałach 10 branżowych szkół I stopnia (zastąpiły zasadnicze szkoły zawodowe), kształcących w 21 zawodach,
2 272 miejsca w 71 oddziałach 15 techników, kształcących w 37 zawodach,
3 489 miejsc w 113 oddziałach liceów ogólnokształcących dla młodzieży
oraz
374 miejsc w 11 oddziałach liceów ogólnokształcących dla dorosłych,
544 miejsc w 16 oddziałach 3 szkół policealnych dla dorosłych, kształcących w 11 zawodach.
Ponadto dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przygotowano:
144 miejsca w 10 oddziałach 2 branżowych szkół specjalnych I stopnia, kształcących w 9 zawodach,
24 miejsca w 3 oddziałach 2 techników specjalnych, kształcących w 3 zawodach,
40 miejsc w 5 oddziałach szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy
10 miejsc w 1 oddziale liceum ogólnokształcącego specjalnego,
12 miejsc w 2 oddziałach szkoły policealnej specjalnej, kształcących w 2 zawodach.
Szkoły zawodowe prowadzone przez Miasto Lublin oferują:
I Szkoły ogólnodostępne dla młodzieży
Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
– Technikum Mechaniczne
– Branżowa Szkoła Mechaniczna I stopnia
Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego
– Technikum Budowlano-Geodezyjne
– Technikum Terenów Zieleni
– Branżowa Szkoła Budownictwa I stopnia nr 2
Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
– Technikum Budowlane
– Technikum Drzewne
– Branżowa Szkoła Budownictwa I stopnia nr 1
Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga
– Technikum Chemiczne
– Technikum Przemysłu Spożywczego
– Branżowa Szkoła Spożywcza I stopnia
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Augusta i Juliusza Vetterów
– Technikum Ekonomiczne
Zespół Szkół Elektronicznych
– Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 roku
Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego
– Technikum Energetyczno-Informatyczne
– Branżowa Szkoła Elektryczna I stopnia
Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego
– Technikum Ekonomiczno-Handlowe
Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II
– Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie
– Branżowa Szkoła Gastronomiczna I stopnia
Zespół Szkół nr 6
– Branżowa Szkoła Wielozawodowa I stopnia nr 1
Zespół Szkół Odzieżowo-Włókienniczych im. Władysława Stanisława Reymonta
– Technikum Usługowo-Gospodarcze
– Branżowa Szkoła Usługowa I stopnia nr 1
Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego
– Technikum Samochodowe
– Branżowa Szkoła Samochodowa I stopnia
Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki
– Technikum Transportowo-Komunikacyjne
– Branżowa Szkoła Transportowo-Komunikacyjna I stopnia
II Szkoły specjalne
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1
– Branżowa Szkoła Wielozawodowa I stopnia nr 2 dla Uczniów z Upośledzeniem Umysłowym w Stopniu Lekkim im. Marii Grzegorzewskiej
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. prof. Zofii Sękowskiej
– Technikum Specjalne nr 2 dla Uczniów Niesłyszących, Słabo Słyszących, Niewidomych, Słabo Widzących, z Niepełnosprawnością Ruchową, w tym z Afazją, z Autyzmem, w tym z Zespołem Aspergera oraz z Niepełnosprawnościami Sprzężonymi
– Branżowa Szkoła Usługowa Specjalna I stopnia nr 2
– Szkoła Policealna Specjalna nr 11 dla Uczniów Niesłyszących, Słabo Słyszących, Niewidomych, Słabo Widzących, z Niepełnosprawnością Ruchową, w tym z Afazją, z Autyzmem, w tym z Zespołem Aspergera oraz z Niepełnosprawnościami Sprzężonymi
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II
– Technikum Specjalne nr 1 dla Uczniów Niesłyszących i Słabo Słyszących
III Szkoły dla dorosłych
Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
– Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 1
Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 2
– Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 2
Zespół Szkół Odzieżowo-Włókienniczych im. Władysława Stanisława Reymonta
– Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 4
Postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest Gmina Lublin na rok szkolny 2016/2017 przeprowadza się na podstawie
• ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r. poz. 2156);
• rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 listopada 2015 r. w sprawie sposobu przeliczania na punkty poszczególnych kryteriów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym, składu i szczegółowych zasad komisji rekrutacyjnej, szczegółowego trybu i terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego (Dz. U z 2015 r., poz. 1942).
• zarządzenia Nr 10/2016 Lubelskiego Kuratora Oświaty z dnia 29 stycznia 2016 r. w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół dla dorosłych na terenie województwa lubelskiego na rok szkolny 2016/2017, zarządzenia nr 33/ 2016 Lubelskiego Kuratora Oświaty z dnia 20 czerwca 2016 r. zmieniającego Zarządzenie nr 10/ 2016 Lubelskiego Kuratora Oświaty z dnia 29 stycznia 2016 roku oraz zmieniającego Zarządzenie nr 30/2016 z dnia 30 maja 2016 r. w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół dla dorosłych na terenie województwa lubelskiego na rok szkolny 2016/ 2017
• porozumienia dyrektorów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w sprawie przeprowadzenia rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych na terenie Gminy Lublin na rok szkolny 2016/2017 z dnia 8.03.2016 r.
Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, zawierający szczegółowe terminy dokonywania czynności określa Kurator Oświaty w Lublinie (§14 ust 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 listopada 2015 r. w sprawie sposobu przeliczania na punkty poszczególnych kryteriów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym, składu i szczegółowych zadań komisji rekrutacyjnej, szczegółowego trybu i terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego (Dz.U. z 2015 r., poz. 1942)
Podczas tegorocznej rekrutacji Miasto Lublin oferuje:
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych dostępne są na stronie rekrutacja.pg.lublin.eu
Ponadto dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przygotowano miejsca w 2 zasadniczych szkołach zawodowych specjalnych (128 miejsc, 9 oddziałów), w 2 technikach specjalnych (28 miejsc, 4 oddziały), w liceum ogólnokształcącym specjalnym (10 miejsc, 1 oddział), w szkole specjalnej przysposabiającej do pracy (40 miejsc 5 oddziałów) oraz w szkole policealnej specjalnej (6 miejsc, 1 oddział).
Oferta edukacyjna szkół zawodowych została przygotowana przez:
Zasadnicze szkoły zawodowe oferują kształcenie w 19 zawodach:
Obszar administracyjno-usługowy (A)
Obszar budowlany (B)
Obszar elektryczno-elektroniczny (E)
Obszar mechaniczny i górniczo-hutniczy (M)
Obszar rolniczo-leśny z ochroną środowiska (R)
Obszar turystyczno-gastronomiczny (T)
W roku ubiegłym uczniowie najchętniej wybierali takie zawody jak: mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, elektryk, elektromechanik pojazdów samochodowych, kucharz.
Zasadnicze szkoły zawodowe specjalne oferują kształcenie w 8 zawodach:
Obszar administracyjno – usługowy (A)
Obszar mechaniczny i górniczo-hutniczy (M)
Obszar rolniczo-leśny z ochroną środowiska (R)
Obszar turystyczno-gastronomiczny (T)
Technika (ogólnodostępne) oferują kształcenie w 34 zawodach:
Obszar administracyjno-usługowy (A)
Obszar budowlany (B)
Obszar elektryczno-elektroniczny (E)
Obszar mechaniczny i górniczo-hutniczy (M)
Obszar rolniczo-leśny z ochroną środowiska (R)
Obszar turystyczno-gastronomiczny (T)
Dotychczas największą popularnością cieszyły się następujące zawody: technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik elektronik, technik teleinformatyk, technik ekonomista, technik budownictwa, technik geodeta.
Technika specjalne oferują kształcenie w 3 zawodach:
Obszar medyczno-społeczny (Z)
Obszar turystyczno – gastronomiczny (T)
Obszar elektryczno – elektroniczny (E)
Podczas tegorocznej rekrutacji Miasto Lublin oferuje:
oraz
Ponadto dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przygotowano miejsca w 2 zasadniczych szkołach zawodowych specjalnych (160 miejsc, 11 oddziałów), w 2 technikach specjalnych (30 miejsc, 4 oddziały), w liceum ogólnokształcącym specjalnym (16 miejsc, 2 oddziały) oraz w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy dla Uczniów z Upośledzeniem Umysłowym w Stopniu Umiarkowanym i Znacznym (40 miejsc 5 oddziałów).
Oferta edukacyjna szkół zawodowych została przygotowana przez:
Zasadnicze szkoły zawodowe oferują kształcenie w 21 zawodach:
Obszar administracyjno – usługowy (A)
Obszar budowlany (B)
Obszar elektryczno – elektroniczny (E)
Obszar mechaniczny i górniczo – hutniczy (M)
Obszar rolniczo – leśny z ochroną środowiska (R)
Obszar turystyczno – gastronomiczny (T)
W roku ubiegłym uczniowie najchętniej wybierali takie zawody jak: mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, cukiernik, kucharz, elektromechanik pojazdów samochodowych, cukiernik.
Zasadnicze szkoły zawodowe specjalne oferują kształcenie w 10 zawodach:
Obszar administracyjno – usługowy (A)
Obszar budowlany (B)
Obszar mechaniczny i górniczo – hutniczy (M)
Obszar rolniczo – leśny z ochroną środowiska (R)
Obszar turystyczno – gastronomiczny (T)
Technika (ogólnodostępne) oferują kształcenie w 34 zawodach:
Obszar administracyjno – usługowy (A)
Obszar budowlany (B)
Obszar elektryczno – elektroniczny (E)
Obszar mechaniczny i górniczo – hutniczy (M)
Obszar rolniczo – leśny z ochroną środowiska (R)
Obszar turystyczno – gastronomiczny (T)
Do tej pory największą popularnością cieszyły się zawody: technik informatyk, technik elektronik, technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa, technik usług fryzjerskich, technik ekonomista, technik geodeta, technik teleinformatyk.
Ponadto technika specjalne oferują kształcenie w 3 zawodach:
Obszar rolniczo – leśny z ochroną środowiska (R)
Obszar turystyczno – gastronomiczny (T)
Obszar elektryczno – elektroniczny (E)
https://lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat/app/