W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Aktywny Samorząd 2023
02.03.202308:47

Uprzejmie informujemy, iż w miesiącu marcu 2023 roku Miasto Lublin po raz kolejny przystąpi do realizacji pilotażowego programu "Aktywny samorząd".

Obowiązują następujące terminy naboru wniosków:

  • Moduł I - od 1 marca do 31 sierpnia 2023 roku.
  • Moduł II:

- (dla roku akademickiego 2022/2023) od 1 marca do 31 marca 2023 roku.
- (dla roku akademickiego 2023/2024) do 10 października 2023 roku.

Osoby, które posiadają podpis elektroniczny lub profil zaufany mają możliwość złożenia wniosku w formie elektronicznej, w systemie przygotowanym przez Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - SOW (System Obsługi Wsparcia finansowany ze środków PFRON, https://sow.pfron.org.pl).

Przypominamy, że w 2023 roku elektroniczne wnioskowanie w systemie SOW jest dodatkowo premiowane. Premia ta dotyczy tylko tych wnioskodawców, którzy z niej skorzystają po raz pierwszy. W przypadku Modułu I jest to 10 punktów w ocenie merytorycznej wniosku, natomiast w Module II jest to zwiększenie dodatku na pokrycie kosztów kształcenia do kwoty 880 zł.

Wnioski o dofinansowanie Modułu I i Modułu II można również składać w wersji papierowej w Dziale ds. Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie przy ul. Zemborzyckiej 88–92.

Treść pilotażowego programu "Aktywny samorząd" oraz Kierunki działań i warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu "Aktywny samorząd" w 2023 roku dostępne są na stronie internetowej Funduszu.

Formularze wniosków dotyczących  obu Modułów Programu dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.