W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Infolinia dla osób Głuchych

Infolinia dla osób Głuchych
07.05.202013:47

Polski Związek Głuchych prowadzi infolinię dla osób Głuchych potrzebujących informacji i pomocy w związku z epidemią COVID-19.

Zachęcamy do korzystania z narzędzi, które są przygotowane do pomocy osobom niesłyszącym.

Infolinia ogólnopolska powstała dzięki wsparciu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, dotacji Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz środkom własnym Polskiego Związku Głuchych. Infolinia będzie działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Wszystko po to, by osoby głuche, na równi z pozostałymi obywatelami, miały stały dostęp do wsparcia i pomocy. Infolinię obsługują tłumacze Polskiego Języka Migowego z całej Polski, którzy pracują w systemie zmianowym na smartphonach lub laptopach z dostępem do Internetu.

Więcej informacji można znaleźć na stronach: PZG www.pzg.org.pl, PZG Warszawa www.pzg.warszawa.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook na profilu Polski Związek Głuchych Zarząd Główny i  PZG Warszawa

Z tłumaczami można się połączyć za pośrednictwem następujących narzędzi:

  • komunikator skype login: Koronawirus-Tłumacz PJM
  • aplikacja tłumacz on-line języka migowego,
  • komunikator IMO, który umożliwia połączenia na komputerze: nr  609 939 546.

Jednocześnie informujemy, że tłumacz języka migowego wspólpracujący z Urzędem Miasta Lublin dyżuruje w maju  od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 13.00, pomagając także w kontakcie z placówkami medycznymi

Kontakt z Panią Tłumacz Magdaleną Gach jest możliwy w następujący sposób:

- sms: 607 211 608

- mailowy: tlumaczpjm@lublin.eu 

Przypominamy, że informacja w Urzędzie jest także dostępna pod poczty elektronicznej: bom@lublin.eu i za pomocą tłumacza języka migowego na stronie internetowej Urzędu.