Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF IV Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych już za nami

05.12.201611:21

Za nami czwarta edycja Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanych 1 grudnia br. przez Prezydenta Miasta Lublin przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Lublinie, Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Potrzebujących Wsparcia "IUVO", Polską Fundacją Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie, Forum Kobiet Lublina oraz Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbyło się w siedzibie Targów Lublin S.A. Przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie.
W części wystawienniczej swoją ofertę dla osób niepełnosprawnych prezentowało 70 Wystawców, w tym: placówki terapeutyczne, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, instytucje rynku pracy i szkoleń, pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne.
Targom towarzyszyła konferencja merytoryczna dotycząca dwóch zagadnień: zatrudnienia i roli aktywności artystycznej w życiu osób niepełnosprawnych. Wśród prelegentów gościliśmy wykładowców lubelskich uczelni, przedstawicieli z Miejskiego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy, specjalistów z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz przedstawicieli placówek terapeutycznych.
Po konferencji uczestnicy mogli wziąć udział w zorganizowanych warsztatach dla pracodawców i pracowników oraz w warsztatach plastycznych. Osoby niepełnosprawne miały okazję poszerzyć swą wiedzę m. in. z zakresu przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej.
Podczas Targów rozstrzygnięty został również konkurs pt. „Chodź namaluj swój świat”. Jak co roku wydarzeniu towarzyszył kiermasz prac osób niepełnosprawnych, który stanowił świetną okazję do nabycia świątecznych ozdób i upominków dla bliskich.
Poniżej fotorelacja z wydarzenia.