W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF „Kącik Babci i Dziadka” w DPS przy ul. Głowackiego 26

11.05.201811:21

„Kącik Babci i Dziadka” to nowe miejsce spotkań dla seniorów, które powstało w budynku Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty mieszczącym się w Lublinie przy ul. Głowackiego 26.

W uroczystym, symbolicznym otwarciu kącika uczestniczyli Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych oraz Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, Prezeska Fundacji „Porozumienie Bez Barier” i Jarosław Zyśk, Dyrektor DPS przy ul. Głowackiego 26.

W ramach zrealizowanego projektu wyremontowano pomieszczenie stołówki zlokalizowanej na parterze budynku, dokonano zakupu wyposażenia tej sali oraz wykonano na niej nową scenę z przeznaczeniem na potrzeby organizacji spotkań z aktywnym udziałem Seniorów.

Koszt inwestycji w wysokości 70 tysięcy zł został sfinansowany przez Fundację Porozumienie Bez Barier” oraz Fundację „MetLife”. Nowa inicjatywa służyć będzie zarówno Mieszkańcom DPS, jak i Seniorom z najbliższego środowiska lokalnego.