W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejne spotkania w ramach projektu w zakresie edukacji konsumenckiej usług osób niepełnosprawnych

Kolejne spotkania w ramach projektu w zakresie edukacji konsumenckiej usług osób niepełnosprawnych
16.05.201811:39

Miasto Lublin współpracuje na mocy porozumienia z Fundacją Fuga Mundi przy realizacji projektu grantowego „Lokalny model współpracy w zakresie ochrony praw niepełnosprawnych konsumentów” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest wypracowanie rozwiązań, które pomogą w realizacji działań prewencyjnych dotyczących bezpieczeństwa finansowego, wsparcia osób niepełnosprawnych oraz wypracowania skutecznych rozwiązań w obszarze bezpieczeństwa konsumenckiego. W ramach partnerstwa zorganizowane zostaną warsztaty dla osób niepełnosprawnych.

Warsztaty odbywają się w oparciu o prezentację wyjaśniającą podstawowe prawa konsumentów. Omawiane są podstawowe prawa w nawiązaniu do realnych przykładów z dnia codziennego. Przeprowadzone są też ćwiczenia praktyczne, mające na celu uwrażliwienie na konsekwencje podpisywania dokumentów bez ich uważnego czytania oraz  zrozumienie mechanizmów działania wszechobecnej reklamy.

Uczestnicy dostają także garść informacji na temat instytucji, które zajmują się pomocą w zakresie ochrony praw konsumentów.

Kolejne spotkanie z cyklu odbędzie się dnia 22 maja 2018 roku o godz. 10.30 w siedzibie Stowarzyszenia Misericordia przy ul. Głuskiej 138.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o kontakt z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych:
ul. Diamentowa 2
20-068 Lublin
tel.: 81 466 20 68