W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konkurs dla organizacji pozarządowych

Konkurs dla organizacji pozarządowych
26.03.202109:27

Prezydent Miasta Lublin w dniu 25 marca br. ogłosił konkurs dla organizacji pozarządowych na realizację zadań w ramach „Programu działań Miasta Lublin na rzecz mieszkańców z niepełnosprawnościami na lata 2021-2025”.

W tym roku pula środków konkursu to kwota 180 000 zł. Umożliwienie różnych aktywności przy równoczesnym zabezpieczeniu reżimu sanitarnego, to sposób na zabezpieczenie potrzeb mieszkańców Lublina, a także dbałość o ich bezpieczeństwo. Lubelskie organizacje pozarządowe przez ostatni rok pracowały z największą dbałością zarówno o aktywność osób niepełnosprawnych, jak i ich zdrowie i bezpieczeństwo. Konkurs dotyczy realizacji zadań z zakresu rehabilitacji czy zajęć edukacyjnych, które jak co roku chcemy organizować we współpracy ze stowarzyszeniami i fundacjami.

W tym roku po raz pierwszy, w odpowiedzi na potrzeby płynące ze środowiska osób z niepełnosprawnościami w konkursie przewidziane są do realizacji dodatkowe zajęcia edukacyjne, terapeutyczne i opiekuńcze dla dzieci i młodzieży podczas wakacji. Liczymy, że sytuacja pandemiczna będzie się poprawiać i realizacja zaplanowanych zadań będzie możliwa z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Treść ogłoszenia znajduje się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej.