W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu

Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu
19.06.201714:26

Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu odbyły się w dniach 17-18 czerwca 2017 r . w pływalni AQUA Lublin na basenie olimpijskim.

Organizatorem wydarzenia było Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji "Start" na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start", a głównym współorganizatorem Mistrzostw Polski była Gmina Lublin.

Zorganizowanie po raz pierwszy w Lublinie tak dużej i najważniejszej imprezy dla czołówki niepełnosprawnych pływaków jest zarówno promocją obchodów 700- lecia naszego miasta jak i olimpijskiej dyscypliny sportowej, jaką jest pływanie.

Wydarzenie to wpisuje się w historię sportu osób niepełnosprawnych, jako najważniejsza impreza 2017 roku w Polsce dla niepełnosprawnych pływaków z udziałem paraolimpijczyków. Zawody były potwierdzeniem wysokiego poziomu sportowego najlepszych niepełnosprawnych zawodników w Polsce i wyłoniły wśród nich Mistrzów Polski w pływaniu na 2017 rok w poszczególnych grupach startowych. W zawodach udział wzięło blisko 140 zawodników z całej Polski, w tym zawodnicy z paraolimpijskiej kadry narodowej.

Organizatorzy wykazali się pełnym profesjonalizmem, czego efektem były sprawnie i na najwyższym poziomie przeprowadzone zawody oraz bezkolizyjna organizacja całego pobytu zawodników i  drużyn w naszym mieście. Zawodnicy zostali objęci kompleksowym fachowym wsparciem opieki sędziowskiej, medycznej, technicznej i wolontariackiej, dzięki czemu mogli realizować się nie tylko na polu sportowym, ale także w sferze kontaktów społecznych.

Mistrzostwa przygotowane zostały na najwyższym poziomie na najnowocześniejszym w Polsce basenie olimpijskim AQUA Lublin. Obiekt jest bardzo dobrze przygotowany, cieszy się doskonałą opinią wśród zawodników - kadra paraolimpijska organizuje na nim zgrupowania kadry przed ważnymi imprezami sportowymi tj. Igrzyska Paraolimpijskie,  Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy. Jesienią na olimpijskim basenie AQUA  Lublin odbędzie się kolejne zgrupowanie kadry przygotowujące zawodników do startu w Mistrzostwach Świata w Meksyku.

Na ręce Pana Prezesa Janusza Jurka składamy gratulacje dla  Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji "Start", które na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start", przy współpracy z Urzędem Miasta Lublin, podjęło się tego wyzwania, a które dla nas jest stałym partnerem w organizacji wydarzeń sportowych dla zawodników z niepełnosprawnościami w różnych dziedzinach.