W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nabór wniosków o dofinansowania dla osób z niepełnosprawnościami

Nabór wniosków o dofinansowania dla osób z niepełnosprawnościami
14.01.202113:04

Przypominamy, że od 1 stycznia osoby z niepełnosprawnościami mogą składać wnioski o dofinansowanie wsparcia indywidualnego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wnioski przyjmowane są w trybie ciągłym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie.

– W działaniach na rzecz mieszkańców z niepełnosprawnościami kładziemy przede wszystkim nacisk na zapewnienie im dostępności do różnych wymiarów funkcjonowania w lokalnej społeczności. W bieżącym roku osoby z niepełnosprawnościami mogą uzyskać dofinansowanie między innymi na likwidację barier technicznych i architektonicznych, turnusów rehabilitacyjnych, sprzętu rehabilitacyjnego. Możliwe jest też dofinansowanie usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika. Z uwagi na trwający nadal stan epidemii, zachęcamy do zdalnego aplikowania o wsparcie – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Wnioski o dofinansowanie mogą obejmować działania na rzecz likwidacji barier technicznych i architektonicznych, barier w komunikowaniu się, turnusów rehabilitacyjnych, sprzętu rehabilitacyjnego, zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze oraz usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika dla osoby z niepełnosprawnością.                  

Ze względu na bezpieczeństwo epidemiczne najwłaściwszą formą złożenia dokumentów jest dostarczenie ich:

  • do pojemników na korespondencję zlokalizowanych w siedzibie Działu ds. osób niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie przy ul. Diamentowej 2,
  • za pośrednictwem poczty tradycyjnej, 

Osobiste dostarczenie wniosku do punktu obsługi MOPR możliwe jest tylko w uzasadnionych przypadkach, po uprzednim umówieniu wizyty pod numerem telefonu 81 466 53 96.

Wnioski dotyczące dofinansowań uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze można składać również poprzez platformę System Obsługi Wsparcia prowadzona przez PFRON.

Szczegółowe informacje na temat możliwości uzyskania dofinansowania oraz formularze wniosków znajdują się na stronie internetowej mopr.lublin.eu. Z pracownikami MOPR można się także kontaktować telefonicznie pod numerem telefonu 81 466 53 96 w godzinach: 7.00-13.00 i 13.30-19.30.

Przypominamy, że z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju i bezpieczeństwo mieszkańców bezpośrednia obsługa interesantów w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie jest nadal ograniczona wyłącznie do spraw wymagających osobistego stawiennictwa w związku ze skierowanymi pisemnymi wezwaniami lub zawiadomieniami. Odbywa się ona po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu daty i godziny wizyty z pracownikiem prowadzącym postępowanie.