W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Specjalistyczny sprzęt ułatwi dostęp do wydarzeń kulturalnych

Specjalistyczny sprzęt ułatwi dostęp do wydarzeń kulturalnych
25.01.202213:38

Wśród działań mających na celu zwiększenie dostępności w obszarze kultury pojawiła się kolejna inicjatywa Miasta Lublin. Możliwość wypożyczenia urządzeń do audiodeskrypcji oraz systemu wspomagania słuchu dla użytkowników aparatów słuchowych oraz implantów, pozwoli na uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych osobom z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu.

– Samorząd Lublina od dłuższego czasu prowadzi działania mające na celu zwiększenie dostępności do kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki współpracy z miejskimi instytucjami i organizacjami pozarządowymi coraz więcej wydarzeń w Lublinie jest w pełni dostępnych. Nasza nowa propozycja polegająca na bezpłatnym wypożyczeniu urządzeń do audiodeskrypcji oraz pętli indukcyjnej jest konkretnym wsparciem dla organizatorów życia kulturalnego, a z drugiej strony likwiduje bariery utrudniające udział w koncercie, przedstawieniu czy innych atrakcjach artystycznych – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Przenośna pętla indukcyjna i system do audiodeskrypcji to urządzenia ułatwiające odbiór wydarzeń kulturalnych osobom posługującym się aparatem słuchowym oraz osobom niewidomym i słabowidzącym. Można je wypożyczyć w celu użycia podczas planowanych wydarzeń kulturalnych. Do nieodpłatnego wypożyczenia sprzętu uprawnione są organizacje pozarządowe, instytucje kultury i inne podmioty działające w sferze non profit.

Zgłoszenia o potrzebie skorzystania z urządzeń należy kierować do Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin z minimum siedmiodniowym wyprzedzeniem. Kontakt w tej sprawie możliwy jest poprzez numer telefonu 81 466 37 17 lub mailowo: wydarzenia.kultura@lublin.eu.

Szczegółowe informacje, w tym wzór umowy użyczenia znajdują się na stronie lublin.eu.