W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Unikatowe rękodzieło i spotkanie ze Świętym Mikołajem (zdjęcia)

Unikatowe rękodzieło i spotkanie ze Świętym Mikołajem (zdjęcia)
05.12.202213:08

Ozdoby świąteczne, unikatowa biżuteria, artystyczne kartki – to tylko niektóre rzeczy, jakie można było podziwiać i kupić na sobotnim Społecznym Kiermaszu Świątecznym.

Wydarzeniu, które odbyło się 3 grudnia w galerii handlowej „Olimp", przyświecała idea promocji aktywności placówek, instytucji oraz organizacji pozarządowych, które działają na rzecz poprawy jakości życia seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Kiermasz był doskonałą okazją do wspierania aktywności osób z różnymi niepełnosprawnościami oraz prezentacji dorobku artystycznego uczestników lubelskich placówek oraz organizacji pozarządowych. Wśród wystawców znalazły się m.in.: Lubelskie Stowarzyszenie Osób Chorych na Padaczkę i Ich Przyjaciół „Drgawka”, Fundacja Działań Edukacyjnych KReEdukacja, Towarzystwo Wolnej Wszechnicy Polskiej o. Lublin, Stowarzyszenie „Źródło” Osób Niepełnosprawnych Umysłowo, Ich Rodzin i Przyjaciół, Fundacja Aktywności Obywatelskiej, Stowarzyszenie na rzecz Osób Potrzebujących Wsparcia IUVO, Stowarzyszenie „Dla Ziemi”, Lubelskie Stowarzyszenie Aktywności Międzypokoleniowej MAKI, Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną: Camino i Koło, Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze nr 1 i 2 w Lublinie, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo.

Całość wydarzenia prowadził Święty Mikołaj i dwie przemiłe Śnieżynki. Pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem cieszyły się ogromną popularnością, zarówno wśród młodszych, jak i starszych uczestników, a przygotowane przez Mikołajową drużynę gry, zabawy i konkursy były gorąco dopingowane i oklaskiwane przez wszystkich.