Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Urząd Miasta Lublin ponownie laureatem II miejsca w konkursie Lodołamacze 2016

20.09.201612:03

Urząd Miasta Lublin kolejny raz został nagrodzony za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, otrzymaliśmy II miejsce w konkursie Lodołamacze w kategorii Instytucja. Zdaniem Kapituły działalność Urzędu Miasta Lublin na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania.

Konkurs Lodołamacze organizowany przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych wyróżnia osóby, firmy i instytucje, w tym pracodawców wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego. W konkursie doceniane są firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych. Laureatami są pracodawcy, którzy integrują osoby niepełnosprawne i stwarzają im szanse na pełne uczestnictwo w życiu społecznym.

Tegoroczne II miejsce jest już VI wyróżnienieniem dla Urzędu Miasta w dotychczasowych edycjach konkursu Lodołamacze. W latach poprzednich zdobywaliśmy: drugie, pierwsze i trzecie miejsce oraz wyróżnienie.