W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wparcie dla osób z uszkodzeniem słuchu i wzroku

Wparcie dla osób z uszkodzeniem słuchu i wzroku
15.12.201013:27

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym (TPG), czyli organizacja, która od 1991 roku zajmuje się kompleksowym wspieraniem osób z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu, do końca bieżącego roku ma wyjątkową ofertę. Adresuje ją do osób głuchoniewidomych z całej Polski.

Kontaktując się z TPG można skorzystać z bezpłatnych indywidualnych spotkań z psychologiem, rehabilitantem, okulistą, protetykiem słuchu, doradcą prawnym i zawodowym oraz specjalistą do spraw sprzętu. Wszystko to w miejscu zamieszkania i bez kolejek. Od początku roku okazję tę wykorzystało już ponad 330 osób, TPG wciąż czeka jednak na kolejnych chętnych. Część osób zaopatrzona zostanie w potrzebny sprzęt rehabilitacyjny. Wszyscy uczestnicy projektu wezmą natomiast udział w konkursie, w którym wygrać można cenne nagrody rzeczowe.

TPG przygotowało tę ofertę w ramach projektu realizowanego pod hasłem „Weź sprawy w swoje ręce..”, który ma na celu wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy. Skorzystać z niego może natomiast każda osoba głuchoniewidoma w wieku aktywności zawodowej. Wszystko dzięki wsparciu Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego i partnerstwu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.tpg.org.pl oraz pod numerem tel./fax: 022 635 69 70.

źródło: Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym

Pliki do pobrania