W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zajęcia o niepełnosprawności w lubelskich przedszkolach

Zajęcia o niepełnosprawności w lubelskich przedszkolach
17.05.201913:53

    Spośród trzech Fundacji, które będą gościły w lubelskich przedszkolach, Fundacja TPSW z Warszawy zrealizowała w kwietniu zajęcia w: Przedszkolu Nr 75 przy ul. Żelazowej Woli 24, Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Nr 36 „Tęczowa Łąka” przy ul. Konrada Wallenroda 4 oraz Przedszkolu z Oddziałem Integracyjnym Nr 70 przy ul. Smyczkowej 2.
    „Program działań na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców Miasta Lublin na lata 2016-2020” przewidywał w 2019 roku przeprowadzenie zajęć wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mających na celu kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnością.  
    Projektem objętych zostało 13 grup przedszkolnych i 250 przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem osób niewidomych, niesłyszących i poruszających się na wózkach. Przedszkolaki uczestniczyły w scenkach, oglądały filmy oraz poznały rolę psów serwisowych, psów przewodników, psów sygnalizujących oraz psów asystentów. Realizatorzy zadania przyjechali do Lublina z psem asystującym Spajkiem, który budził największe emocje wśród dzieci.