W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

17 maja kolejne spotkanie z mieszkańcami w ramach „Planu dla Dzielnic”

17 maja kolejne spotkanie z mieszkańcami w ramach „Planu dla Dzielnic”
13.05.202214:32

W tym tygodniu odbyły się dwa kolejne spotkania w ramach Projektu „Plan dla Dzielnic”. Prezydent Krzysztof Żuk, jego zastępcy oraz dyrektorzy Urzędu Miasta rozmawiali z mieszkańcami Czechowa Południowego i Północnego oraz Ponikwody. Kolejne spotkanie już we wtorek (17 maja), o godzinie 17.00. Rozmowa będzie dotyczyła spraw Węglina Północnego i Konstantynowa.

– Podczas dyskusji z mieszkańcami, staramy się jak najpełniej odpowiadać na poruszane problemy. Nie wszystkie sprawy można rozstrzygnąć w trakcie jednego spotkania, ale dzięki wspólnej rozmowie i wymianie argumentów już dziś wypracowujemy konkretne rozwiązania i podejmujemy decyzje dotyczące przyszłości. Liczę na to, że na najbliższym spotkaniu mieszkańcy także wskażą nam najistotniejsze sprawy dla swoich dzielnic. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcają swój czas i uczestniczą w tej dyskusji. Na najbliższe wtorkowe spotkanie zapraszam mieszkańców dzielnic Węglin Północny i Konstantynów – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Spotkania mają charakter otwarty i są ogólnodostępne. Osoby, które chcą zabrać głos w dyskusji prosimy o zapisywanie się i wskazywanie spraw, które powinny być poruszone. Taka formuła pozwala na zebranie odpowiedniej dokumentacji oraz obecność na spotkaniu właściwych pracowników urzędu. Chętni do udziału w dyskusji mieszkańcy, mogą zgłaszać się poprzez formularz internetowy dostępny na stronie plandladzielnic.lublin.eu. Formularz zgłoszeniowy będzie aktywny do najbliższej niedzieli (15 maja), do końca dnia. Podczas spotkań istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić podczas zapisów.

Spotkanie dla mieszkańców dzielnic Węglin Północny i Konstantynów odbędzie się we wtorek (17 maja), o godzinie 17.00 w IX Liceum Ogólnokształcącym, przy ul. Andrzeja Struga 6.

Do tej pory odbyły się spotkania dotyczące spraw 16 dzielnic: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna, Tatary, Abramowice, Głusk, Rury, Stare Miasto, Wieniawa, Śródmieście, Czechów Południowy, Czechów Północny i Ponikwoda. Relacja ze spotkań i materiały informacyjne znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.

„Plan dla Dzielnic” to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety rozwojowe w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace nad nim rozpoczęły się w trzecim kwartale 2021 r. Pierwszym etapem są spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych