W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

23 września rusza głosowanie na projekty IX edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin

23 września rusza głosowanie na projekty IX edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin
22.09.202210:57

135 projektów z Budżetu Obywatelskiego znalazło się na ostatecznej liście do głosowania, które rusza w piątek, 23 września. Mieszkańcy mają możliwość oddania swoich głosów na wybrane, istotne dla nich działania do 10 października. Do rozdysponowania jest ponad 14 mln zł pochodzących z miejskiego budżetu.

– Ruszamy z głosowaniem na projekty z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Zachęcam do wsparcia zgłoszonych pomysłów. Udział w głosowaniu to wyraz zaangażowania w życie lokalnych społeczności, wpływ na rozwój i zwiększenie komfortu życia w poszczególnych częściach naszego miasta – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W bieżącej, IX edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin głosowanie dotyczyć będzie 135 projektów, w tym 82 dzielnicowych i 53 ogólnomiejskich. Na zgłoszone przez mieszkańców pomysły głosować może każda osoba, która jest na stale zameldowana w Lublinie lub dopisała się do listy osób głosujących na projekty BO. Aby to zrobić wystarczy wypełnić oświadczenie znajdujące się na karcie do głosowania w jednym z punktów do głosowania. Każda osoba ma do dyspozycji 4 głosy - 2 na projekty dzielnicowe i 2 na ogólnomiejskie.       

Podobnie jak w latach ubiegłych głosy można oddać na dwa sposoby:

  • w formie elektronicznej
    Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.decyduje.lublin.eu i kliknąć w zakładkę "Budżet Obywatelski". System poprosi o podanie imienia i nazwiska oraz 4 ostatnich cyfr numeru pesel. Aby potwierdzić głos należy wprowadzić numer telefonu komórkowego lub adres e-mail, na który przyjdzie wygenerowane dla nas hasło. Przypominamy, że na jeden numer telefonu lub adres e-mail może zagłosować maksymalnie 5 osób.
  • w formie papierowej
    Aby zagłosować w wersji tradycyjnej, należy osobiście wrzucić kartę do urny w wyznaczonym punkcie. Ważne, aby nie przynosić zebranych wcześniej formularzy od innych osób, ponieważ nie będą przyjmowane. Dla wygody punkty do głosowania zlokalizowane będą w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ich dokładne adresy podane są na stronie lublin.eu. Zagłosować można także w Biurze Partycypacji Społecznej (ul. Gilasa 3, I piętro, pok. 107) i w siedzibie Zarządu Dróg i Mostów (ul. Krochmalna 13i). Kartę do głosowania można wypełnić na miejscu lub przynieść ze sobą kartę uprzednio wydrukowaną i wypełnioną. Jej formularz dostępny jest na stronie lublin.eu.

Jednocześnie przypominamy, że do 30 września trwają konsultacje X edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Mieszkańcy mają możliwość wypowiedzenia się na temat regulaminu przyszłorocznej edycji BO. Każda zainteresowana osoba może wysłać swoją opinię i uwagi drogą elektroniczną na adres konsultacje@lublin.eu lub pisemnie na adres Biura Partycypacji Społecznej, ul. Gilasa 3, 20-109 Lublin. Aby zgłosić uwagi należy skorzystać z formularza konsultacyjnego, który można pobrać ze strony bip.lublin.eu.

Lista projektów poddanych pod głosowanie.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych