W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Czekamy na głosowanie w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie!

Czekamy na głosowanie w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie!
02.09.201510:09

 

W ubiegłym roku spośród 333 złożonych projektów, pod głosowanie poddano ponad 200 z nich. Do realizacji zakwalifikowanych zostało 30 projektów, które w trakcie głosowania otrzymały największą ilość głosów - 27 projektów małych i 3 projekty duże. W ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina na 2015 rok swój głos oddało prawie 47 tys. mieszkańców.

W tegorocznej procedurze budżetu obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 210 projektów na łączną kwotę prawie 120 mln zł. Zostały one poddane ocenie formalnej, w wyniku której do głosowania zakwalifikowano 157 projektów. To mieszkańcy zdecydują o rozdysponowaniu kwoty 15 mln zł w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok.

Głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 10 października 2015. Każdy będzie mógł oddać dwa głosy: 1 głos na projekt mały i 1 na duży. Głosować mogą wszystkie osoby zamieszkujące na terenie Lublina, które najpóźniej w dniu głosowania ukończą 16 lat. Głosować będzie można za pomocą aplikacji na telefon, strony internetowej www.obywatelski.lublin.eu, w biurach Obsługi Mieszkańców oraz pocztą na adres Urzędu Miasta Lublin (Pl. Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin).

W drugiej połowie września przekażemy Państwu wzór karty do głosowania oraz listę punktów, w których będzie można oddać swój głos, wrzucając kartę do specjalnie przygotowanej urny.

 

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych