W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Jak głosować w BO
05.10.202114:34

Przed nami ostatnie dni głosowania. Przedstawiamy krótką instrukcję głosowania elektronicznego. Sprawdź najczęściej popełniane błędy.

Każda osoba ma do dyspozycji 4 głosy: 2 na projekty dzielnicowe i 2 na ogólnomiejskie. Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę decyduje.lublin.eu/pl/budzet-obywatelski-l/glosowanie/. System poprosi nas o podanie imienia i nazwiska oraz 4 ostatnich cyfr numeru pesel. Aby potwierdzić głos należy wprowadzić nr telefonu komórkowego lub adres e-mail, na który przyjdzie wygenerowane dla nas hasło. Pamiętajmy, że na 1 numer telefonu/adres e-mail może się zarejestrować do głosowania maksymalnie 5 osób.

Głosowanie krok po kroku:

1. Zarejestruj się - podaj imię, nazwisko i 4 ostatnie cyfry numery pesel. Jeśli posiadasz 2 nazwiska każde z nich powinno być wpisane w oddzielne okienko. Jeśli masz włączone autouzupełnianie pojedyncze nazwisko może przekopiować się w drugie okienko. Jeśli tak się stanie - wykasuj je.

podwójne nazwisko

2. Potwierdź kodem, który dostaniesz na wskazany przez Ciebie nr telefonu komórkowego lub adres e-mail

kod

3. Wybierz projekty. Każda osoba ma do dyspozycji 4 głosy: 2 na projekty dzielnicowe i 2 na ogólnomiejskie i tyle maksymalnie projektów możesz wybrać.

wybierz

4. Upewnij się, że wybrane zostały prawidłowe numery.

wybrane

 

 

 

 

 

5. Zagłosuj.

głosuj

6. System pokaże potwierdzenie oddanych głosów.

Potwierdzenie

Najczęstsze błędy przy głosowaniu elektronicznym:

1. Wyskakuje mi informacja, że dane są nieprawidłowe – dlaczego?

W Lublinie na projekty Budżetu Obywatelskiego głosować może każda osoba, która jest na stale zameldowana w Lublinie. W przypadku osób, które mieszkają, ale nie są zameldowani lub posiadają meldunek czasowy, wymagane jest dopisanie się do listy osób głosujących w BO. Aby to zrobić wystarczy wypełnić oświadczenie znajdujące się na karcie do głosowania w jednym z punktów do głosowania.

2. Oddałam/łem głosy na projekty dzielnicowe a teraz chce się zalogować i głosować na ogólnomiejskie - wyskakuje mi informacja, że dane są nieprawidłowe.

System „przepuszcza” daną osobę tylko raz. Należy wybrać projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie, a następnie na dole po prawej stronie kliknąć przycisk „zagłosuj”. Jeżeli opuścimy głosowanie, nie ma już możliwości uzupełnienia głosu.

3. Nie jestem zameldowana/ny w Lublinie, ale mieszkam tu od lat – czy mogę głosować?

Tak! Każda osoba, która mieszka, ale nie jest zameldowana (lub posiada meldunek czasowy) może głosować. Wystarczy tylko dopisać się do listy osób głosujących w BO. Aby to zrobić należy wypełnić oświadczenie o dopisaniu się do listy osób znajdujące się na karcie do głosowania w jednym z punktów do głosowania. Dla wygody punkty do głosowania zlokalizowane są w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych