W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jak prowadzić lekcje o budżecie obywatelskim

Jak prowadzić lekcje o budżecie obywatelskim
16.02.202114:03

Urząd Miasta Lublin i Fundacja Stocznia zapraszają nauczycielki i nauczycieli lubelskich szkół na szkolenie o sposobach prowadzenia lekcji dotyczących Budżetu Obywatelskiego w Lublinie.

Budżet Obywatelski to dla dzieci i młodzieży doskonała lekcja postawy społecznej. Zgłosić swój pomysł oraz głosować może każdy mieszkaniec i każda mieszkanka naszego miasta, niezależnie od wieku. Lekcje o Budżecie Obywatelskim dają możliwość pokazania jak działa miasto, w jaki sposób można zmieniać swoją najbliższą okolicę, a tym samym jak mieć wpływ na rozwój Lublina. W tym roku szczególnie zależy nam aby to młodzi lublinianie byli zaangażowani w ten proces. W związku z tym zapraszamy nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą w klasach 7-8 szkół podstawowych oraz wszystkich szkołach ponadpodstawowych do udziału w szkoleniu on-line, dotyczącym prowadzenia lekcji o lubelskim Budżecie Obywatelskim. Zajęcia odbędą się 24 lutego 2021 r. o godzinie 16:00.

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, po którym przed szkoleniem otrzymają link.

Na szkoleniu nauczyciele:

  • poznają sposoby opowiadania o tym, jak działa miasto i jakimi sposobami możemy je zmieniać;
  • dowiedzą się jak wspólnie przeprowadzić diagnozę otoczenia ze wskazaniem mocnych i słabych stron, a także konkretnych pomysłów na zmiany;
  • zobaczą jak krok po kroku przejść z uczniami przez proces pisania wniosku do Budżetu Obywatelskiego – od wstępnej koncepcji do wypełnionego formularza;
  • otrzymają zestaw narzędzi, scenariusze i wiedzę potrzebną do przeprowadzenia cyklu trzech lekcji.

Szkolenie poprowadzą Maria Jagaciak i Jan Wiśniewski z Fundacji Stocznia, którzy przeprowadzili już trzy edycje projektu „Samorządna Młodzież”. W jego ramach pomagali uczniom i uczennicom warszawskich podstawówek i szkół ponadpodstawowych w realizowaniu swoich pomysłów i potrzeb. Wspierali ich w pierwszych kontaktach z urzędnikami. W trakcie trzech edycji projektu udało się wypracować metodę i narzędzia, dzięki którym składanie projektu do budżetu obywatelskiego staje się pouczającą przygodą.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych