W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Każdy potrzebuje przyjaciela – wystawa w Ogrodzie Saskim

Każdy potrzebuje przyjaciela – wystawa w Ogrodzie Saskim
22.07.202211:04

Miasto Lublin zachęca do adopcji zwierząt z lubelskiego schroniska i zaprasza do Ogrodu Saskiego na wystawę tematyczną w ramach projektu „Nie wygłupiaj się - adoptuj”. Wystawa, jako element prowadzonej kampanii społecznej „Każdy potrzebuje przyjaciela”, przybliża pracę schroniska, jego wolontariuszy i zasady odpowiedzialnej adopcji.

– Psy i koty czekają na nowe domy i przyjaźnie. Opieka nad nimi może dać nam wiele radości, jednocześnie zapewniając schronienie i dom bezbronnemu zwierzęciu. Podopieczni lubelskiego schroniska są zadbani, zdrowi i mimo, że mają tam dobre warunki, potrzebują troski właściciela, który ich przytuli, pogłaszcze czy wyprowadzi na spacer – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

W lubelskim schronisku przy ul. Metalurgicznej każdego dnia czeka na swojego przyjaciela ponad 300 zwierząt. Ponadto, znajdujące się tam Egzotarium łączy funkcje schroniska dla zwierząt egzotycznych, centrum rehabilitacji gadów i płazów oraz ośrodka edukacyjnego.

Wystawę tematyczną pod hasłem „Każdy potrzebuje przyjaciela”, składającą się z 12 plansz, można zobaczyć w Ogrodzie Saskim w pobliżu zegara słonecznego. Zgodnie z planem kampanii na początku sierpnia wystawa opuści Lublin i zawita do kilku miast regionu: Lubartowa, Nałęczowa, Niedrzwicy, Łęcznej. W kolejnych miesiącach w przestrzeni Lublina pojawią się tematyczne plakaty, billboardy oraz chodnikowe graffiti.

„Nie wygłupiaj się - adoptuj” to projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.
 

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych