W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejne etapy Szkolnych Budżetów Obywatelskich

Kolejne etapy Szkolnych Budżetów Obywatelskich
26.11.202115:00

Seria spotkań informacyjnych dla zespołów Szkolnych budżetów Obywatelskich z 10 placówek oświatowych dobiegła końca. W jej trakcie szczegółowo zostały omówione poszczególne etapy przygotowania i realizacji szkolnych budżetów:

  1. powołanie zespołu roboczego i stworzenie regulaminu
  2. generowanie pomysłów
  3. pisanie i składanie projektów
  4. weryfikacja projektów
  5. promocja projektów
  6. wybór projektów
  7. ogłoszenie wyników i realizacja zwycięskich projektów
  8. ewaluacja szkolnego budżetu

Spotkania zapewniły możliwość poznania różnych metod i narzędzi pracy ale także wymianę pomysłów i inspiracji. Warsztaty online zostały przygotowane i przeprowadzone przy współpracy z Fundacją Pole Dialogu.
Placówki powołały wewnętrzne zespoły robocze, stworzyły regulaminy, zachęcały uczniów/uczennice, rodziców oraz kadrę szkolną do tworzenia i składania projektów odpowiadających potrzebom. O wyborze projektów, czyli przeznaczeniu środków SBO w konkursie, decydują społeczności szkolne. Szkoły i ośrodki są na etapie wyborów i realizacji projektów. Finalnym działaniem będzie podsumowanie Szkolnych Budżetów Obywatelskich, zarówno na poziomie placówek, jak i całościowej ewaluacji pilotażu.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych