W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin częścią międzynarodowego projektu NET-IDEA!

Lublin częścią międzynarodowego projektu NET-IDEA!
20.07.202212:39

Mamy szczęście do dobrych partnerów! Dzięki obecności w Programie Miast Międzykulturowych Rady Europy, włoska organizacja ICEI zaprosiła Lublin do udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu finansowanym ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu CERV-2021-CITIZENS-TOWN.

Projekt NET - IDEA - Sieć Europejskich Miast dla Międzykulturowości, Różnorodności i Przeciwdziałania Dyskryminacji (Network of European Towns for Interculturalism, Equality and Anti-Discrimination) to wspólne przedsięwzięcie Istituto Cooperazione Economica Internazionale Associazione z Mediolanu (ICEI, lider projektu), Asociacion Ciudades Intercultturales (Diversit-ACI) z Barcelony, RPCI - Rede Portuguesa Das Cidades Interculturais CRL (RPCI) z Lizbony, Interkulturella Stader Sverige (ICC Szwecja) ze Sztokholmu, Miasta Erlangen oraz Miasta Lublin. 

Projekt ma na celu wzmocnienie roli władz lokalnych i ich współpracy na polu włączania międzykulturowego i budowania spójnej, zróżnicowanej społeczności. W oparciu o ponadnarodowe partnerstwo organizacji pozarządowych i samorządów lokalnych z 6 krajów (Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Szwecji, Niemiec i Polski), NET-IDEA stawia sobie trzy zadania:

  1. wzmocnienie kompetencji miast europejskich w obszarze wdrażania skutecznych polityk włączania międzykulturowego
  2. promocja długofalowej współpracy między europejskimi miastami i wymiana najlepszych praktyk w obszarze przeciwdziałania dyskryminacji, zarządzania różnorodnością i włączania międzykulturowego, 
  3. wzrost partycypacji młodzieży i świadomości ich praw w społecznościach międzykulturowych. 

Zrealizowane zostaną następujące działania: budowanie kompetencji międzykulturowych, budowanie relacji partnerskich pomiędzy miastami, budowanie współpracy wielosektorowej pomiędzy organizacjami pozarządowymi i grupami młodzieżowymi oraz wspólne projektowanie i realizacja działań podnoszących świadomość w społecznościach lokalnych, kampania społeczna w mediach społecznościowych. 

Uczestnictwo w tym projekcie jest szczególnie ważne dla Lublina w sytuacji znacznej liczby osób uciekających przed wojną w Ukrainie, przebywających w naszym mieście. Działania wspierające budowanie otwartej, współpracującej społeczności lokalnej w oparciu o dobre praktyki miast europejskich, angażujące młodzież, wpisują się również w obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 i wynikają wprost z przedstawionej przez Lublin aplikacji konkursowej. 

Projekt finansowany jest ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu CERV. 

Więcej informacji na stronie ICEI: kliknij TUTAJ

 

 

 

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych