W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin nominowany do Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego

Lublin nominowany do Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego
30.09.201511:22

Lublin znalazł się w gronie 9 europejskich samorządów nominowanych do Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego. Wśród samorządów, z którymi rywalizujemy znajduje się m.in. Barcelona, Amsterdam i Dublin. Doceniono Lublin za kompleksowe działania w zakresie partycypacji społecznej realizowane pod hasłem „Twoje Miasto! Ty Decydujesz!”.

Europejska Nagroda Sektora Publicznego przyznawana jest przez Europejski Instytut Administracji Publicznej w Maastricht w Holandii. Kapituła tej nagrody wskazała Lublin jako dobry przykład zarządzania w administracji publicznej, doceniając działania w zakresie partycypacji publicznej. W ich skład wchodzą m.in. budżet obywatelski oraz współpraca z organizacjami pozarządowymi.

-Nominacja Lublina do Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego jest tak naprawdę sukcesem mieszkańców miasta. To ich zaangażowanie doceniają zewnętrzni eksperci. Cieszę się, że praca którą wykonujemy wspólnie znajduje uznanie w oczach zewnętrznych obserwatorów – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

O tym czy Lublin zdobędzie nagrodę zdecyduje grono ekspertów Instytutu złożone z praktyków i badaczy zagadnień z zakresu administracji publicznej. Decyzja zostanie ogłoszona 17 listopada w Maastricht w trakcie gali wręczenia Nagrody.

Wszystkie informacje o Nagrodzie znajdują się na stronie internetowej.

Pełna lista nominowanych samorządów znajduje się tutaj.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych