W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin stawia na zrównoważony transport

14.09.201813:01

Poziomy Plac Zabaw na Starym Mieście, loty dronem nad Placem Teatralnym, bombardowanie włóczką przystanków komunikacji miejskiej, rowerowa gra terenowa wokół Zalewu Zemborzyckiego czy interaktywne zabawy dla najmłodszych i warsztaty programowania - to tylko niektóre z atrakcji tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który odbędzie sie od 16 do 22 września w Lublinie.

Ogólnoeuropejska kampania Komisji Europejskiej ETZT promuje zrównoważone środki transportu takie jak transport zbiorowy, rowery oraz ruch pieszy. Zwieńczeniem tygodnia jest przypadający na 22 września – Dzień bez Samochodu.

- Cieszę się, że i w tym roku Lublin jest jednym z najaktywniejszych polskich miast w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. To czas na promowanie tego, co już zrobiliśmy, ale też testowanie nowych rozwiązań, jak chociażby zamknięta na tydzień przestrzeń ul. Krótkiej oraz planowanie różnych ciekawych inicjatyw. Osobiście zapraszam wszystkich Lublinian na wspólny przejazd rowerowy, który odbędzie się w Dzień Bez Samochodu, tj. w sobotę - 22 września. Spotkajmy się o 11:00 na Placu Zamkowym i razem z Lubelskim Towarzystwem Cyklistów wybierzmy się w wycieczkę rowerową po naszym mieście – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Lublinie to ponad 20 wydarzeń promujących poruszanie się po mieście komunikacją miejską, rowerem lub pieszo. W ciągu tygodnia można brać udział w warsztatach, spotkaniach, piknikach czy też skorzystać w ramach Dnia Bez Samochodu, (w sobotę, 22 września) z darmowych przejazdów komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego samochodu.

W tym roku w obchody włączyła się rekordowa liczba 18 partnerów. Program został dostrzeżony przez koordynatora ogólnopolskiego Ministerstwo Infrastruktury i wskazywany jako dobra praktyka dla innych polskich miast.

Pełny program obchodów znajduje się poniżej, wraz z datą i krótkim opisem wydarzenia.

Pliki do pobrania

PROGRAM ETZT 2018.xlsx
Europejski Tydzień Transportu Zbiorowego 16-22 września - program