W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto dofinansuje remonty na terenie lubelskich ogrodów działkowych

Miasto dofinansuje remonty na terenie lubelskich ogrodów działkowych
22.11.202113:55

Lubelscy działkowcy ponownie otrzymają wsparcie finansowe ze strony Miasta. Dzisiaj (22 listopada) rusza konkurs dla działających w Lublinie Rodzinnych Ogrodów Działkowych, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie do remontów i drobnych inwestycji.

Ogrody działkowe to ważna część zielonych płuc miasta, miejsca wypoczynku, a także rozwijania pasji mieszkańców Lublina. W przyszłym roku będziemy kontynuować program, poprzez który wspieramy finansowo wykonanie remontów, czy poprawę infrastruktury na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Mam nadzieję, że środki te przyczynią się do poprawy jakości miejsc, z których tak chętnie korzystają nasi mieszkańcy – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W 2022 roku Miasto Lublin przeznaczy 500 tys. zł na wsparcie finansowe dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Działające w Lublinie ogrody działkowe mogą wystąpić o dotację, która pokryje do 80% kosztów remontów infrastruktury na ich terenie. Każdy ogród działkowy może złożyć jeden wniosek. Zostaną one poddane ocenie przez komisję konkursową, która ma prawo sugerować modyfikacje w składanych wnioskach. Termin składania wniosków o dotację mija 6 grudnia.

Oferty w wersji papierowej należy złożyć osobiście w sekretariacie Biura Partycypacji Społecznej (ul. Gilasa 3, pokój 107 w godzinach 7.30-15.30) lub w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin. Można je także wysłać za pośrednictwem poczty, przy czym o przyjęciu decyduje data wpływu do Biura Partycypacji Społecznej.

W latach 2020-2021 Miasto Lublin, kwotą blisko 2 mln zł, dofinansowało 36 wniosków złożonych przez lubelskie Rodzinne Ogrody Działkowe. Obecnie kończą one realizację inwestycji i składają sprawozdania z wykonanych prac. Rodzinny Ogród Działkowy „Dąbrowa”, dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 28 tys. zł dokonał montażu bram automatycznych oraz przeprowadził remont domu działkowca. W ROD „Nasza Zdobycz” otrzymane 200 tys. zł pozwoliło na elektryfikację ogrodu. Z kolei ROD „Słonecznik” wykorzystał 152 tys. zł na termomodernizację budynku oraz wymianę ogrodzenia ogrodu.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych