W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowy chodnik i plac ze środków Budżetu Obywatelskiego

Nowy chodnik i plac ze środków Budżetu Obywatelskiego
08.08.202210:25

Nowy chodnik w dzielnicy Szerokie oraz przebudowa placu w rejonie ul. Kresowej na Tatarach – to kolejne pomysły mieszkańców realizowane przez Miasto w ramach Budżetu Obywatelskiego. Budowa nowej infrastruktury potrwa najpóźniej do jesieni.

– Przystąpiliśmy do realizacji kolejnych zwycięskich projektów finansowanych ze środków Budżetu Obywatelskiego. Ulica Wądolna w pobliżu przepływającej rzeki Czechówki to ulubione miejsce spacerów mieszkańców. Wybudowanie zejścia z ul. Strumykowej pozwoli na łatwiejsze przedostanie się w ten rejon i usprawni komunikację pieszą w dzielnicy. Z kolei remont i odwodnienie placu przy ul. Kresowej poprawi dostępność do miejsc parkingowych oraz jako droga przeciwpożarowa ułatwi dojazd służbom miejskim i ratunkowym – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, ds. Inwestycji i Rozwoju.

W dzielnicy Szerokie rozpoczęły się prace związane z budową ciągu pieszego wraz z oświetleniem łączącego ul. Wądolną i ul. Strumykową. Zadanie obejmuje wykonanie chodnika wraz ze schodami o długości około 60 m oraz postawienie 3 latarni. W ramach zawartej umowy powstała już niezbędna dokumentacja projektowa. Zadanie jest realizacją projektu D-63 Ciągi piesze na Szerokim III z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowały na niego 224 osoby.

Zaawansowane roboty budowlane trwają również w dzielnicy Tatary. Jednym z elementów projektu D-35 Renowacja Dzielnicy Tatary - nowe parkingi i chodniki jest przebudowa placu w rejonie ul. Kresowej. Drogowcy wymienili nawierzchnię bitumiczną, co pozwoli na uzyskanie właściwego spływu wody i zapobieganie powstawaniu zastoisk podczas opadów deszczu. Do całkowitego zakończenia zadania pozostały jeszcze prace porządkowe. Na projekt z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego oddano 184 głosy.

Łączna wartość obu zadań drogowych to blisko 227 tys. zł, a termin ich realizacji upływa 16 sierpnia (plac przy ul. Kresowej) oraz 10 października (chodnik w dzielnicy Szerokie).
 

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych