W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowy chodnik ze ścieżką w Parku Centralnym na Felinie

Nowy chodnik ze ścieżką w Parku Centralnym na Felinie
09.01.202313:00

Zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego wraz z oświetleniem pomiędzy ul. Władysława Jagiełły i Zygmunta Augusta oraz w pasach drogowych tych ulic. Nowa infrastruktura stanowi element Parku Centralnego na Felinie, czyli większego i kompleksowego zagospodarowania skweru.

– Cały czas podejmujemy działania, dzięki którym przestrzeń w tej części miasta, nazywana Centralnym Parkiem na Felinie, zostanie kompleksowo urządzona. Już w tej chwili mieszkańcy mogą korzystać z nowych chodników i ścieżki rowerowej, które znacząco poprawiły komunikację w dzielnicy. W tym roku, powstanie tam też duży plac zabaw z urządzeniami dla młodszych i starszych dzieci – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Nowe ciągi pieszo-rowerowe i chodniki mają łączną długość ok. 370 m i stanowią kontynuację wykonanego w 2020 r. odcinka ciągu pieszo-rowerowego. Łączą one istniejące fragmenty z ul. Władysława Jagiełły i Zygmunta Augusta. Nowe ciągi mają szerokość 3,5 m, z czego 2 m stanowi ścieżka rowerowa, a 1,5 m chodnik. Ścieżkę rowerową włączono do jezdni ul. Władysława Jagiełły i Zygmunta Augusta. Nawierzchnia ścieżki jest asfaltowa, natomiast chodniki są z kostki brukowej, zaś na terenie zielonym z płyt chodnikowych. Teren oświetla 16 nowych latarni, stanęło tam 5 nowych ławek z oparciem oraz 5 koszy na śmieci.

Budowa ciągu pieszo-rowerowego wraz z oświetleniem trwała pół roku i kosztowała 477 tys. zł. To projekt BO z 2020 roku Park Centralny na Felinie – etap II. Aktualnie trwają przygotowania do ogłoszenia ponownego przetargu na budowę w tym rejonie placu zabaw. To również projekt Budżetu Obywatelskiego.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych