W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowy obowiązek organizacji pozarządowych – do 31 stycznia 2022 r.

Nowy obowiązek organizacji pozarządowych – do 31 stycznia 2022 r.
20.12.202114:40

Dokonana w kwietniu 2021 r. nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (tekst jednolity: Dz. U. z 2021 r. poz. 1132 ze zmianami), wprowadziła istotne zmiany regulacji dotyczących Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, które spowodowały powstanie nowego obowiązku po stronie organizacji pozarządowych (NGO) wpisanych do rejestru stowarzyszeń Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). 

Obowiązek ten dotyczy wszystkich – poza stowarzyszeniami zwykłymi – organizacji NGO takich jak stowarzyszenia i fundacje, a polega na dokonaniu, w terminie do 31 stycznia 2022 r., rejestracji do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych. Należy zaznaczyć, że brak rejestracji usankcjonowano karami finansowymi.

Zachęcamy do zapoznania się ze znajdującą się w poniższym linku wyczerpującą analizą dotyczącą wymienionej wyżej materii, co pozwoli ułatwić wywiązanie się z nałożonego ustawą obowiązku


 

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych