W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ocena projektów do Zielonego Budżetu na półmetku

Ocena projektów do Zielonego Budżetu na półmetku
21.02.202213:21

Projekty zgłoszone do V edycji Zielonego Budżetu przeszły ocenę formalną. Zespół ds. Zielonego Budżetu pozytywnie ocenił 36 z nich. Autorzy wniosków mają teraz 7 dni na złożenie odwołania, jeśli nie zgadzają się z otrzymaną oceną.

– Tegoroczna edycja Zielonego Budżetu ma charakter tematyczny. Zachęcaliśmy mieszkańców do zgłaszania pomysłów na konkretne formy zagospodarowania zieleni, takie jak małe parki oraz skwery czy parki kieszonkowe w najbliższym otoczeniu. Z ciekawością czekamy na efekty, dzięki którym niewielkie, niewykorzystane dotąd przestrzenie, zamienią się w przyjazne, zielone miejsca dopasowane do indywidualnych potrzeb mieszkańców – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W naborze do V edycji Zielonego Budżetu mieszkańcy Lublina zgłosili 75 pomysłów na zielone „Miejsca dla Ciebie”. W trakcie oceny formalnej brano pod uwagę między innymi to, czy zaproponowane działania należą do zadań własnych gminy albo powiatu, czy inwestycje są planowane na terenach miejskich, czy są zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego oraz czy np. nie kolidują z infrastruktura naziemną lub podziemną. Oceny formalnej dokonywali pracownicy wydziałów i jednostek miejskich.

Autorzy projektów mają teraz 7 dni na złożenie odwołania, jeśli nie zgadzają się z oceną swojego wniosku. Termin zgłaszania uwag upływa w dniu 28 lutego. Można je składać drogą elektroniczną na adres zielony@lublin.eu bądź za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Gilasa 3, 20-109 Lublin. Ze względu na pandemię bardzo prosimy o nieskładanie odwołań osobiście.

Po rozpatrzeniu odwołań nastąpi etap oceny merytorycznej. Powołany w tym celu zespół zweryfikuje projekty pod kątem m.in. udziału zieleni, dostępności i kontekstu otoczenia czy funkcjonalności. Zwycięskie pomysły, zostaną przełożone na projekty koncepcyjne „Miejsc dla Ciebie”. Mieszkańcy będą mieli bezpośredni wpływ na wygląd swoich miejsc, nadadzą im też np. indywidualną, określającą tożsamość nazwę. Na podstawie spotkań konsultacyjnych powstaną koncepcje i projekty.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych