W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ogrody deszczowe. Dobrze nawodnione miasto

Ogrody deszczowe. Dobrze nawodnione miasto
05.02.202115:27

Zapraszamy organizacje pozarządowe do udziału w konkursie dotyczącym zaprojektowania i wykonania ogrodów deszczowych. To zadanie zgłoszone do realizacji w ramach Zielonego Budżetu Miasta Lublin.

Cele konkursu:

  1. Stworzenie min. 2 miejsc retencji wody na terenie miasta w postaci ogrodów deszczowych.
  2. Edukacja dotyczącą konieczności retencji wody i małej retencji oraz wskazywanie kierunku działania zarówno na obszarach działek miejskich, jaki na prywatnych posesjach. W rezultacie działań edukacyjnych "moda" na tworzenie ogrodów deszczowych przeniesie się również do prywatnych ogrodów. Mają temu służyć elementy edukacyjne projektu z udziałem fitosocjologów oraz specjalistów z zakresu tworzenia ogrodów deszczowych. Forma: ogólnodostępne webinaria z ekspertami, spotkania online, przygotowanie przydatnych materiałów graficznych np. o warunkach i etapach tworzenia ogrodów deszczowych.Pokazanie dobrych praktyk w tym zakresie.

Opis zadania

  1. Zaproponowanie min. 4 miejsc na terenie działek miejskich (np. poprzez własne analizy i zaangażowanie, poprzez media społecznościowe lokalnych środowisk, rad dzielnic, mieszkańców i mieszkanek). Konsultacja lokalizacji z Biurem Miejskiego Architekta Zieleni.
  2. Konsultacje z fitosocjologiem i technologiem - specjalistą w zakresie tworzenia ogrodów deszczowych - oraz wykonanie dla każdej lokalizacji (min. 4lokalizacje) projektu indywidualnego.
  3. Uzyskanie wszelkich opinii, zezwoleń na realizację zadania w konkretnej lokalizacji.
  4. Realizacja min. 2 projektów ogrodów deszczowych (wybranych po konsultacji z Biurem Miejskiego Architekta Zieleni) oraz ich oznaczenie (tablice informacyjne), z wyłączeniem wszelkiego rodzaju donic, pojemników i innych zbiorników, ustawionych na powierzchni gruntu.
  5. Opieka (utrzymanie) nad stworzonymi ogrodami deszczowymi (minimum 1 rok od momentu powstania i odbioru przez Biuro MAZ)
  6. Działania komunikacyjne projektu: oznaczenie stworzonych ogrodów,dokumentacja fotograficzna, ewentualnie multimedialna z realizacji. Powstałe w ramach projektu materiały edukacyjne powinny być pomocne np. dla rad dzielnic czy mieszkańców i mieszkanek przy tworzeniu własnych ogrodów deszczowych (formy: nagrań wykładów – webinarów, otwartych spotkań online z ekspertami, plików pdf, prezentacji, zdjęć itp.).

Dodatkowo:

  • stworzenie większej, niż 4 ilości projektów – dodatkowe punkty,
  • stworzenie większej niż 2 ilości ogrodów deszczowych – dodatkowe punkty,
  • wszystkie dodatkowo zaproponowane działania lub rozbudowane działania podstawowe – dodatkowe punkty.

Wymienione powyżej przykłady działań są sugestiami i oferent może przedstawić własne propozycje działań, może uwzględnić tylko część z nich.Wszystkie elementy zadania powinny powstać w oparciu o system identyfikacji wizualnej Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin, być realizowane w ścisłej współpracy z Biurem PS oraz Biurem MAZ i każdorazowo uzyskać jego akceptację.

Na oferty czekamy do 26 lutego br. do godziny 15:30. Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie lublin.eu.

 

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych