W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Pierwsza edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego - konkurs dla NGO

18.03.201912:58

Do 21 marca, do godziny 15:30 organizacje mogą składać oferty w konkursie na przeprowadzenie pierwszej, pilotażowej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin (MBO). W 2019 roku na realizację zadania zaplanowano w budżecie Miasta Lublin kwotę 120 000 zł, z czego 20% tych środków przeznaczonych zostanie na obsługę MBO.

- Przyszłość Lublina jest w rękach młodych, dlatego tak ważna jest wczesna edukacja o odpowiedzialności i podejmowaniu wspólnych działań na rzecz lokalnej społeczności. Jestem przekonany, że stworzenie Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego będzie sygnałem dla młodych lublinian, by zaangażowali się w sprawy swojego miasta jeszcze na etapie edukacji. Wiele globalnych wyzwań będzie na nich czekało w przyszłości, sprawmy więc, żeby mogli dobrze się do tego przygotować, wykorzystując to narzędzie partycypacji. - mówi Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

Celem Młodzieżowego Budżetu jest wsparcie realizowanych, oddolnych inicjatyw dzieci i młodzieży Lublina na rzecz lokalnej społeczności o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym, społecznym lub obywatelskim. Organizacja przeprowadzająca pierwszą edycję MBO, realizując zadanie, powinna osiągnąć wpływ na szeroko rozumianą edukację dzieci i młodzieży w zakresie ich najbliższego otoczenia, poprzez realizację wspólnych inicjatyw.

Ogłoszenie wyników konkursu planowane jest na 28 marca 2019 r.

Szczegółowe informacje o o ogłoszonym konkursie oraz projekt regulaminu MBO znajdują się pod niniejszym linkiem.

 Młodzieżowa Rada Miasta funkcjonuje od 2006 roku, ma charakter opiniotwórczo-doradczy. Jej celem jest reprezentowanie interesów młodzieży wobec władz miasta oraz wspieranie rozwoju i aktywności młodych ludzi w mieście. Szczegóły dotyczące zadań Młodzieżowej Rady Miasta oraz aktualny skład Prezydium MRM ustalony na sesji w dniu 12 marca 2019 r.